Новини / Трейдинг     23 квітня 2021 16:05

Kernel у I кварталі 2021 року скоротила переробку олійних на 4%

Обсяг переробки олійних склав 902 тис тонн. Продажі соняшникової олії компанією у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом скоротилися на 2%

Компанія Kernel у III кварталі 2021 фінансового року (тобто у I кварталі 2021 календарного року) скоротила переробку олійних культур у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом на 4% (до 902 тис тонн) внаслідок низького врожаю соняшника в Україні у 2020 році. Про це повідомляється у звіті, який був сьогодні оприлюднений на сайті Kernel.

При цьому, як зазначено в документі, обсяг продажів соняшникової олії протягом січня-березня поточного року склав 371,92 тис тонн, що на 2% поступається показнику III кварталу 2020 фінансового року, а частка бутильованої  олії у загальному обсязі продажів становила близько 10% або 37 тис тонн.

Крім того, згідно зі звітом, експорт Kernel зернових культур за вказаний період скоротився на 15% у порівнянні з січнем-березнем 2020 року і загалом склав 1,8 млн тонн, з яких 1,3 млн тонн були отримані компанією від сторонніх постачальників, а 500 тис тонн – вироблені сільськогосподарським підрозділом Kernel.

ЧитайтеГоловна подія року від Kernel: конференція PRO100 AGRO 2020 в онлайн-форматі

Вказане уповільнення експорту також пояснюється несприятливими погодним умовами минулого року і значним скороченням валового збору зернових в Україні, що, своєю чергою, призвело до скорочення експортного надлишку зерна на українському ринку. Внаслідок цього, за квартал холдинг скоротив надходження зерна та олійних на внутрішні елватори на 12% (до 109,021 тис тонн) порівняно до січня-березня 2020 року.

При цьому обсяг перевалки на експортному терміналі компанії зріс у порівнянні з III кварталом 2020 фінансового року на 6% і склав 2,1 млн тонн. Збільшенню сприяло те, що у січні-березні Kernel суттєво наростив обробку соняшникового шроту на терміналі у порту «Чорноморськ». У минулому році шрот відвантажувався на експорт через сторонні термінали.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Kernel отримав дозвіл придбати аграрні активи Віталія Хомутинніка.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також