Новини / Рослинництво     26 квітня 2021 14:01

Валовий збір зерна у 2021 році прогнозується на рівні 70,7 млн т

За оптимістичним сценарієм українські аграрії цього року можуть зібрати майже 80 млн тонн зернових, а за несприятливих умов, врожай буде на рівні 67,7 млн тонн

Валовий збір зернових та зернобобових культур у 2021 році складе 70,7 млн тонн, що на 8,8% більше показника минулого року у 65 млн тонн. Після рекордного 2019 року, це буде другий за обсягами показник виробництва зерна в Україні. Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».

При цьому, як уточнюється, обсяги валового збору розраховувалися переважно за  середнім сценарієм, тоді як за оптимістичним збір зерна може скласти майже 80 млн тонн, а за песимістичним – 67,7 млн тонн. Остаточний результат буде формуватися залежно від погодних умов року. Але, враховуючи високий потенціал і технологічну озброєність галузі, науковці більше схиляються до оптимістичних оцінок.

У «Прогнозі виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2021 році», що було розроблено Інститутом, йдеться про те, що збільшення валового збору зернових і зернобобових культур відбудеться переважно за рахунок досягнення рекордних врожаїв озимої пшениці – на рівні 28,5 млн тонн та озимого ячменю – 3,95 млн тонн, а також збільшення до 31,1 млн тонн урожаю кукурудзи на зерно.

ЧитайтеПосадовці держгеокадастру погоріли на крадіжці 20 000 га землі

Обсяги озимих зернових зростуть найвідчутніше серед усіх сільськогосподарських культур – на 15,9 % проти 2020 року. При цьому врожаї збільшаться по усіх  культурах – озимих пшениці, жита та ячменю.

Зменшення врожаю серед зернових культур очікується лише по чотирьох основних культурах: вівсу (на 19,5% у порівнянні з 2020 роком), просу (на 17,7 %), рису (на 8,3 %) та ярому ячменю (на 1,4 %).

За прогнозними оцінками науковців, середня врожайність пшениці складе 42,5 ц/га, жита – 31 ц/га та ячменю – 36,6 ц/га. При цьому вказаний раніше спад виробництва окремих культур відбудеться виключно внаслідок зменшення посівних площ, а не врожайності.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери Дніпропетровської області створили власну асоціацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також