Новини / Садівництво     11 вересня 2021 18:18

Американський професор вирощує дерева, які дають 40 різних плодів

На унікальному дереві одночасно ростуть вишні, персики, нектарини, сливи та мигдаль

Художник і професор Сіракузького університету в Нью-Йорку Сем Ван Акен створив унікальне дерево, на якому одночасно ростуть вишні, персики, нектарини, сливи, мигдаль.

Впродовж зими воно нічим не відрізняється від інших дерев, а от навесні вкривається пелюстками рожевих, білих і червоних квіток, рясніючи літом чотирма десятками різних видів ягід та фруктів. 

ЧитайтеДержпродспоживслужба та УЗА створять групу для розгляду проблем експорту зерна

Дерево, якому дали назву “40 плодів”, професор створив за допомогою технології щеплення стружкою. За допомогою ґрантових коштів від університету, Сем Ван Акен орендував старий сад у центральному Нью-Йорку та почав реалізацію свого задуму.

Спочатку він розробив карликові деревця для кожного сорту, вирощуючи їх у розсаднику на території кампусу. Тепер цей сад служить своєрідною лабораторією, з якої Ван Акен бере щепки для своїх дерев із 40 плодами.

“Я хотів зробити це дерево, яке буде цвісти в різних кольорах і давати різні види плодів, щоб коли ви натрапили на нього, це викликало момент переосмислення”,– каже професор.

Далі справа за часом. Кожному дереву потрібні роки, щоб розвинутися і почати давати плоди. Оскільки кожен сорт плодів цвіте в різний час, то Ван Акен ретельно намічає розташування кожної гілки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вчені знайшли спосіб вирощувати справжні діабетичні фрукти.

Джерело: Atlas Obscura

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також