Новини / Фінанси     16 січня 2019 13:41

Американські аграрії зазнають збитків через шатдаун

Доходи та бізнес американських фермерів опинилися під загрозою через «шатдаун» - закриття урядових відомств у відповідь на пропозицію президента Дональда Трампа виділити кошти на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Міністерство агрополітики США не надало прогнози щодо експорту, погодних умов, росту ринку та перспектив продажів кукурудзи й сої. Тому фермери не можуть прийняти рішення щодо висадки цих культур та реалізації вже зібраної продукції.

Про це повідомляє аналітична компанія Agritel.

На фондових біржах у Чикаго знизилася ціна на американську пшеницю, кукурудзу та сою. Фермери чекають затвердження нових цін від профільного міністерства, яке наразі не працює. Тож аграрії не знають, скільки можуть отримати за зібрану продукцію й, відповідно, скільки витратити на посівну кампанію.

Також проти фермерів грає відсутність будь-якої угоди між США і Китаєм. Це послаблює ентузіазм виробників на ринку кукурудзи та сої.

Читайте: Поставки сої до Китаю: позитивний прогноз на 2019 рік для українських фермерів

Припинення роботи Міністерства сільського господарства США змушує трейдерів триматися подалі від американського ринку. Зокрема, вчора, 15 січня, фонди мали реалізувати 20 000 лотів кукурудзи, 7 500 лотів сої і 4 000 лотів пшениці. Однак, угоди не відбулися. Продукція продовжує простоювати.

Крім того, Мінагрополітики Сполучених Штатів не надає необхідних прогнозів фермерам перед початком посівів, зазначає Reuters. Тож аналітики власноруч збирають інформацію з супутників (щодо погодних умов) та міжнародних ринків (щодо експорту).

Як раніше повідомляв Landlord, США та Китай 9 січня завершили триденні переговори щодо припинення торговельної війни. Сторонам вдалося зблизити позиції у сферах енергетики та сільського господарства, проте з більш складних питань залишилися розбіжності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також