Новини / Рослинництво     14 січня 2019 08:00

Поставки сої до Китаю: позитивний прогноз на 2019 рік для українських фермерів

В українських фермерів з’явилася можливість суттєво наростити поставки сої до Китаю. Це пов’язано, насамперед, зі збільшенням споживання цієї культури.

Цьогоріч Китай готовий імпортувати 87 млн тонн – це на 3 млн тонн більше, ніж планувалося раніше. Крім того, через торговельні війни зі Сполученими Штатами китайські компанії припинили закупки соєвих бобів в американських фермерів.

Про це повідомляє Finance.UA.

Дані про збільшення імпорту сої 2019-го обнадіяли світових постачальників. Річ у тім, що громадяни Китаю найбільше у світі споживають соєвих бобів. Так, 2017-го імпорт сої до економічного гіганта становив 62,8%. А зважаючи на те, що Китай уже кілька місяців ігнорує американських поставників цієї культури, Аргентина та Бразилія розраховують збільшити власний імпорт.

ЧитайтеНавіщо Євросоюзу американська соя: за півроку імпорт бобів у ЄС зріс удвічі

На приріст продажів можуть сподіватися й українські аграрії, вважає Дар’я Гриценко, експерт аграрних ринків асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ). Наразі імпорт сої до Китаю становить лише 0,1% проти 52,8% Бразилії та 6,8% Аргентини. Однак, на думку аналітика, 2019-го ця цифра може суттєво збільшитися.

«Українські виробники сої – єдині, хто протягом останніх 5 років, щороку збільшують свою присутність на китайському ринку. Через погіршення стосунків між Китаєм та Сполученими Штатами Україна отримала можливість наростити власний експорт», – наголосила Гриценко.

Як раніше повідомляв Landlord, на 2019 рік експерти дають сприятливі прогнози щодо виробництва і споживання сої у світі, а також передбачають збільшення споживання кукурудзи і зростання цін на пшеницю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також