Новини    11 травня 2023 19:14

Allseeds зупинила олійний завод через проблеми з експортом зерновим коридором

Нині перевага надається експорту сировини, а не продукції з  доданою вартістю

Компанія Allseeds мусила зупинити виробництво олій, оскільки не може в повному обсязі експортувати продукцію. Зокрема через те, що при квотуванні агроекспорту між портовими терміналами “зерновим коридором” перевага надається зерновим вантажам, розповів виконавчий директор ГК Allseeds Євгеній Охріменко, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми зараз зіштовхнулися з проблемою, яка зупинила наше підприємство. Зрозуміло, що це складне питання, бо агресор стримує, блокує зернову ініціативу. Разом з тим, існує певний розподіл квот між портовими операторами, які є власниками причалів. І так складається, що перевага надається зерну, кукурудзі. Тобто, експорту сировини, а не продукції з  доданою вартістю, — зазначив Охріменко.

Експорт саме продуктів переробки дає робочі місця та більші надходження в бюджет.

Нагадаємо, Міністерства сільського господарства Болгарії та України починають роботу над підготовкою спільної заяви щодо механізмів впливу у разі ринкових збурень, зокрема різких цінових змін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією.

3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

“Ренійський елеватор” має намір провести реконструкцію цілісного майнового комплексу підприємства для здійснення перевалки олії. Також планують збудувати шість металевих місткостей для зберігання зерна, кожна з яких у 1892м3 із транспортними лініями.

За підсумками трьох кварталів 2023 ФР (завершилися 31 березня) олійноекстракційні заводи Kernel переробили 1,86 млн т олійних культур, що на 8% менше аналогічного показника роком раніше.

Будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...