Новини / Політика     14 травня 2020 09:30

Аграрний комітет Верховної Ради підтримав законопроект про Державний аграрний реєстр

Документ передбачає формування «єдиного кабінету аграрія», спростить реєстрацію земельних ділянок і адміністрування державної підтримки фермерів

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради рекомендував  прийняти у першому читанні законопроект №3295 «Про державну підтримку сільського господарства України та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Про це на своїй сторінці facebook повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

За його словами, документом передбачене створення єдиної державної інформаційної системи Державний аграрний реєстр. Формування «єдиного кабінету аграрія» дасть можливість агровиробнику отримувати державні сервіси, взаємодіяти із реєстрами та кадастрами, зокрема, при реєстрації земельних ділянок або виправленні помилок у державному земельному кадастрі.

Читайте: Денис Шмигаль: уряд збільшив фінансування підприємців агропромислового комплексу 

У пояснювальній записці до документу окремо зазначено, що після скасування пільг із ПДВ, прямі субсидії стали основним інструментом підтримки сільгоспвиробників в Україні.  Водночас, процедура адміністрування програм державної підтримки аграріїв та розподіл цих коштів є одним із найбільш слабких місць в системі підтримки сільського господарства. Незважаючи на те, що дрібні агровиробники становлять левову частку від загальної кількості господарств, їх доступ до коштів бюджетної підтримки є вкрай ускладненим.

Існує необхідність створення єдиної державної інформаційної системи, що міститиме відомості про виробників сільськогосподарської продукції та забезпечуватиме ефективне адміністрування державної підтримки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Україна приєдналась до Насіннєвих схем ОЕСР.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також