Новини / Політика     02 травня 2020 16:05

Україна приєдналась до Насіннєвих схем ОЕСР

Ратифікація вимог Організації економічного співробітництва та розвитку розширяє можливості для експорту насіння олійних культур і цукрового буряку

Україна розширила участь у Насіннєвих схемах Організації економічного співробітництва та розвитку. 30 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку», що значно розширює можливості українських насіннєвих господарств на світовому ринку.

Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

За його словами прийняття Закону сприятиме:

  • підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, зростанню урожайності олійних культур та буряку;
  • правове врегулювання та можливість видачі сертифікатів ОЕСР міжнародного зразка для насіння, вирощеного в Україні для міжнародної торгівлі
  • задоволенню експортного попиту та відкриттю ринків нових країн.

Читайте: Створити гідні умови роботи для своїх працівників можливо за несприятливих умов – Віктор Волощакевич

Для господарюючих об’єктів прийняття закону означає входження у світовий комерційний ринок насіння, розширення виробництва по культурах, насіння яких користується попитом на зовнішніх ринках і створює умови для реалізації експортного потенціалу насіння вирощеного в Україні.

Україна вже 10 років є учасником Насіннєвих схем ОЄСР по зерновим, кукурудзі та сорго. Завдяки цьому розпочалися виробництво і сертифікація насіння цих культур за міжнародними нормами.

«Україна повинна завершити процедуру приєднання країни до відповідних Схем сортової сертифікації насіння. Це забезпечить підвищення якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, зростанню урожайності олійних культур та буряку», – підкреслив Тарас Висоцький.

Загалом Насіннєві схеми ОЕСР (до якої входить більше 60 країн світу) включають в себе низку загальних правил та вимог до виробництва насіння, польового інспектування насіннєвих посівів, маркування насіння та видачі сортових документів. Україна, як і всі учасники, має дотримуватись цих вимог.

Нагадаємо, що раніше парламент ухвалив Закон “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, яким відкрито вільний доступ до геокадастру.

 

Читайте також