Новини / Фінанси     11 березня 2023 09:17

Аграрний комітет пропонує розширити програму “5-7-9” для фермерів


Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики звернувся до Кабміну з пропозицією розширити пільгову кредитну програму “5-7-9” для аграріїв.

Про це розповів голова комітету, народний депутат Олександр Гайду за підсумками засідання, повідомляється на сайті парламенту.

Уряду запропонували збільшити максимальний кредит удвічі — до 180 млн грн замість 90 млн грн, а також продовжити дію вже виданих кредитів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Це дозволить фермерам провести посівну і не скорочувати обсяги виробництва аграрної продукції, що дуже важливо для забезпечення продовольчої безпеки та підтримки економіки держави. Адже минулого року аграрна продукція займала більш ніж половину від загального експорту. Сподіваємось на швидку реакцію уряду для підтримки наших аграріїв”, — пояснив Гайду.

Зазначається, що у 2022 році в межах державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” банки видали 95 млрд грн. Більше ніж 40 тис. аграріїв скористалися програмою. Майже половину коштів витратили на посівну.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 21 жовтня 2021 року ухвалив постанову №1106, яка передбачає залучення більшої кількості учасників до державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%”. Постановою запроваджено державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.

Урядова програма “Доступні кредити 5-7-9%” стартувала 1 лютого 2020 року. Надання однієї з трьох можливих ставок за кредитом залежить від розміру бізнесу позичальника та терміну його діяльності. Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва, який на сьогодні уклав угоди про співробітництво із 45 банками на умовах компенсації відсотків.

Читайте також: Уряд невдовзі відновить пільгове кредитування аграріїв за програмою “5-7-9” – Сольський

Довідка. За даними ВАР, підтримку агровиробників в рамках програми “Доступні кредити 5-7-9” уряд розпочав ще в березні 2022 року. Завдяки цьому, бізнес отримував кредити у банках-партнерах зі звичайною процентною ставкою, а держава компенсувала частину відсотків. Також у квітні 2022 року уряд передбачив можливість отримання державних гарантій за кредитами.

Станом на кінець січня цього року доступним кредитуванням скористалися майже 44 000 с/г товаровиробників. Обсяг залученого кредиту по всіх програмах кредитування становить понад 95 млрд грн, зокрема залучені під рефінансування за програмою портфельних гарантій 80% – майже 25 млрд грн.

Аграрії стурбовані затримками з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9. Як зазначають українські сільгоспвиробники, це вкрай негативно вплине на подальшу роботу агросектору України в умовах війни. Через це Всеукраїнська аграрна Рада разом з провідними аграрними асоціаціями звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка. А секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський наголосив, що час грає проти українських фермерів і продовження кредитування, на яке чекають всі аграрії, вкрай необхідне.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також