Новини / Фінанси     10 березня 2023 10:04

Уряд невдовзі відновить пільгове кредитування аграріїв за програмою “5-7-9” – Сольський


У Міністерстві аграрної політики та продовольства заявили, що найближчим часом уряд відновить пільгове кредитування для аграріїв у межах програми “5-7-9%”.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається, міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський разом із заступниками зустрівся з аграріями з тимчасово захоплених та деокупованих територій України, аби обговорити нагальні проблеми та потреби, а також напрацювати механізми шляхів їх вирішення.

Серед основних труднощів, з якими наразі стикаються сільгоспвиробники, – блокування податкових накладних; судові позови за нараховані комунальні послуги для підприємств, що опинилися під окупацією і реально ці послуги не споживали; отримання кредитування в межах “5-7-9”, а також позови за непогашення кредитних заборгованостей; розмінування територій; зміни в оподаткуванні; невизначеність законодавства в аспекті колабораціонізму; бронювання працівників.

Сольський повідомив, що найближчим часом уряд відновить пільгове кредитування для аграріїв у межах “5-7-9%”. Уточнюється, що розмір гарантії буде на рівні 50% від суми кредиту.

Також міністр підкреслив, що на розгляді Верховної Ради перебувають законопроєкти, які передбачають звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки на територіях бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях, а також звільнення від сплати податку на нерухомість власників майна, знищеного або пошкодженого внаслідок збройної агресії рф.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Повідомляється, що Сольський доручив організувати наради з керівництвом Нацбанку для обговорення конкретних кейсів, які були озвучені під час зустрічі.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 21 жовтня 2021 року ухвалив постанову №1106, яка передбачає залучення більшої кількості учасників до державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%”. Постановою запроваджено державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.

Урядова програма “Доступні кредити 5-7-9%” стартувала 1 лютого 2020 року. Надання однієї з трьох можливих ставок за кредитом залежить від розміру бізнесу позичальника та терміну його діяльності. Програма реалізується Фондом розвитку підприємництва, який на сьогодні уклав угоди про співробітництво із 45 банками на умовах компенсації відсотків.

Довідка. За даними ВАР, підтримку агровиробників в рамках програми “Доступні кредити 5-7-9” уряд розпочав ще в березні 2022 року. Завдяки цьому, бізнес отримував кредити у банках-партнерах зі звичайною процентною ставкою, а держава компенсувала частину відсотків. Також у квітні 2022 року уряд передбачив можливість отримання державних гарантій за кредитами.

Станом на кінець січня цього року доступним кредитуванням скористалися майже 44 000 с/г товаровиробників. Обсяг залученого кредиту по всіх програмах кредитування становить понад 95 млрд грн, зокрема залучені під рефінансування за програмою портфельних гарантій 80% – майже 25 млрд грн.

Аграрії стурбовані затримками з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9. Як зазначають українські сільгоспвиробники, це вкрай негативно вплине на подальшу роботу агросектору України в умовах війни. Через це Всеукраїнська аграрна Рада разом з провідними аграрними асоціаціями звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра фінансів Сергія Марченка. А секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський наголосив, що час грає проти українських фермерів і продовження кредитування, на яке чекають всі аграрії, вкрай необхідне.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також