Станом на 4 травня аграрії завершили посівну ранніх ярих культур. Польові роботи проведені на площі 11,2 млн га, що становить 72% до прогнозу (15,5 млн га). У період з 23 квітні по 4 травня роботи проведені на 3,5 млн га. Про це на своїй сторінці Facebook повідомило міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Зокрема, посіяно:
- ярої пшениці – 181,5 тис. га із прогнозованих 184,5 тис. га;
- ярого ячменю – 1,46 млн га (1,51 млн га);
- кукурудзи – 3,95 млн га (5,38 млн га);
- цукрових буряків – 179 тис. га (209 тис. га);
- соняшнику – 4,4 млн га (6,2 млн га);
- сої – 545 тис. га (1,44 млн га).
Лідерами за темпами сівби за останній тиждень кампанії біли агровиробники Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Харківської та Хмельницької областей, зазначають у міністерстві.
Читайте: Оцінка волатильності зернового ринку України
За оновленим прогнозом Мінекономіки, згідно даних з регіонів, посівна площа основних культур збільшиться на 600 тис. га, порівняно з 2019 роком та становитиме 15,5 млн га. У структурі посівів ярої групи за прогнозами збільшиться частка кукурудзи та соняшнику, зменшиться ячменю, сої та цукрового буряку.
За даними Гідрометцентру дощі у перших числах травня зняли стрес засухи в багатьох районах північно-західної половини країни. Проте, Запорізька (крім східних районів), Миколаївська (крім північних) Херсонська, Одеська (за винятком деяких центральних районів, де відмічалися потужні зливи) залишилися майже сухими.
Нагадаємо, що раніше міністр Ігор Петрашко пообіцяв знайти виважене рішення щодо експорту зерна у 2020/2021 маркетинговому році.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!