Новини / Політика     05 травня 2020 18:55

Ігор Петрашко: ми знайдемо збалансоване рішення щодо експорту агропродукції у новому сезоні

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства має намір долучити Україну до дискусії G20 про продовольчу безпеку  

В Україні відсутній дефіцит продовольства, а коливання цін по деяким групам спостерігалися лише наприкінці березня. При цьому країна залишилась одним з найбільших експортерів аграрної продукції у світі. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

За його словами, виважена позиція щодо експорту дає можливість зміцнювати свої позиції як серйозного гравця на світовому ринку та долучитися до дискусій «Великої двадцятки» щодо світової продовольчої безпеки.

Читайте: Фермери ЄС виступили проти розширення присутності України на європейському ринку 

«У питанні агропродукції має зберігатися баланс – це продовольча безпека, відсутність дефіциту в магазинах, нормалізація цін, підтримка виробників. На даний момент ми досягли усіх цих цілей. В той же час, в Україні є достатнє виробництво і буде збережено цивілізований підхід до експорту. Це дозволить нам приєднатися до дискусій так званого клубу Великої двадцятки в рамках світової продовольчої безпеки, і, зрозуміло, з гарантуванням наших українських позицій», – зазначив міністр.

Крім того, він повідомив, що ближче до липня, коли буде збиратися новий врожай, міністерство віднайде комерційне рішення для виробників і трейдерів щодо експорту і буде домовлятися з ними стосовно обсягу продажу зерна у новому 2020/2021 маркетинговому році.

Нагадаємо, що станом на початок травня Україна експортувала більше 50 млн тон зерна.

Читайте також