Новини    03 квітня 2022 19:07

Аграріїв Вінниччини закликають сіяти більше зерна та гречки

Вінницька адміністрація просить сільгоспвиробників менше сіяти кукурудзи та соняшнику, які раніше йшли на експорт, і більше — продовольчого зерна та гречки, аби прогодувати українців.

Обстріли росіян вдарили по посівній кампанії в Україні. Проте аграрії на місцях упевнені, що в окупантів не вийде спричинити гуманітарну катастрофу — і хліб в Україні буде. На Вінниччині розпочали на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай, про це повідомили представники Вінницької ОВА під час марафону “Єдині новини”, передає AgroPortal.

Вінницька адміністрація просить сільгоспвиробників менше сіяти кукурудзи та соняшнику, які раніше йшли на експорт, і більше — продовольчого зерна та гречки, аби прогодувати українців.

“Потрібно збільшувати площі посіву продовольчих культур, насамперед ярих пшениці та ячменю, круп’яних культур, цукрового буряку. В промислових масштабах садитимуть і картоплю. Це основні культури, які забезпечують продовольчу безпеку”, — зазначили у Вінницькій ОВА.

За словами начальника Вінницької ОВА Сергія Борзова, на Вінниччині в поточному році планується посіяти ярі культури на площі 1172 тис. га, що на 7 тис. га більше, ніж минулого. Це ярі зернові — пшениця, ячмінь, горох, овес, кукурудза, гречка, просо на площі 552 тис. га; технічні культури — цукрові буряки, соняшник, соя  на площі 447 тис. га; однорічні кормові культури — однорічні трави, кукурудза на силос на 45 тис. га; картопля та овочі на 128 тис. га.

Загальна ситуація на зерновому озимому полі залишається складною через жорстокий дефіцит ґрунтової вологи. Так, за третю декаду березня в середньому по області випало 1,8 мм опадів. Всього за місяць випало 11,8 мм, а з початку року — 55,8 мм (за багаторічної норми 96 мм).

Для проведення посівної аграрії Вінниччини потребують 22 тис. т дизпальне.

Нагадаємо, на Сумщині хочуть почати посівну кампанію в районах, де немає небезпеки ворожих обстрілів.

Раніше Landlord повідомляв, що у 20 областях України вже почалася посівна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...