Новини / Рослинництво     24 березня 2022 14:03

Аграріям у ЄС дозволять засіяти давно не орані землі через війну в Україні

Фермерам в ЄС буде надано фінансову домомогу задля підтримки світової продовольчої безпеки

Європейська комісія прогнозує загрозу глобального дефіциту зерна через війну в Україні, тому дозволила своїм фермерам збільшити посівні площі користуючись перелогами (угіддя, які не орали понад рік). На сайті ЄК йдеться, що це розширить виробничі потужності Євросоюзу, всупереч обмеженості родючих земель.

У майбутньому на таких площах можна буде вирощувати сільгоспкультури та корми для тварин, щоб збільшити виробництво.

Фермери у Євросоюзі отримають фінансову підтримку на суму майже €500 млн., задля продовольчої безпеки та згладжування наслідків росту цін на добрива та паливо.

Читайте також: Україна відновила експорт кукурудзи до ЄС

“Вторгнення Росії на територію України створила ряд проблем, зокрема щодо глобальної продовольчої безпеки. Безпосередньо Євросоюзу продовольчі ризики не несуть загрози, ми все одно маємо розв’язувати питання доступності харчових продуктів та вживати заходів, щоб зробити сільське господарство та ланцюги постачання продовольства стійкішими”, — повідомив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс.

Україна та Росія є важливими країнами-виробниками зерна, особливо пшениці. За даними Єврокомісії, на дві країни припадає близько 34% глобального експорту пшениці.

Країнам, які раніше покладалися на імпорт зерна з чорноморського регіону, через перебої з поставками зернових може загрожувати дефіцит продовольства.

Раніше повідомлялося, що  країни Балтії та Польща закликали ЄС заборонити перевезення вантажів РФ.

Ліана Мелковська

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також