Новини / Рослинництво     19 березня 2022 16:31

Україна відновила експорт кукурудзи до ЄС

Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований

Декілька аграрних компаній вже відправили перші партії в кілька тисяч тон кормової кукурудзи на експорт через західний кордон України. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

“Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований. Налагодження сухопутних шляхів експорту через західні кордони України може забезпечувати потік до 600 тис. тонн на місяць. Звісно, це лише 10-15% спроможності, яка в нас була через морські порти, але все ж це також суттєво поліпшує спроможність проведення посівної”, — заявив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Зазначається, що хоча б часткове відновлення експорту є вкрай важливим, адже забезпечує надходження необхідних коштів на проведення посівної — закупівлю дизпалива, насіння, добрив, ЗЗР та виплату заробітної плати.

Минулого року Україна зібрала рекордний врожай зерна, зокрема кукурудзи в 42 млн т, з яких експортували до початку війни лише 18 млн т. Річна внутрішня потреба України в кукурудзі складає 7 млн т, таким чином близько 17 млн т — експортний надлишок.

За оцінками USDA на 2021/22 маркетинговий рік Україна — №4 після США, Бразилії та Аргентини серед найбільших експортерів кукурудзи в світі з часткою в 16% всієї міжнародної торгівлі.

Довідка. На початку повномасштабної війни експорт був зупинений. 5 березня 2022 року було прийнято Урядом рішення про можливість експорту визначеного переліку аграрної продукції, зокрема кукурудзи, за процедурою ліцензування в Мінекономіки.

Раніше Landlord повідомляв, що Китай збільшив обсяги експорту американської кукурудзи та сої.

Владислава Михайленко  

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також