Новини / Аналітика     22 листопада 2022 16:14

Аграрії вже посіяли 3,8 млн га пшениці: лідирує Одещина

Лідерами по сівбі пшениці є Одещина, Полтавщина та Хмельниччина. Жита найбільше посіяли на Рівненщині, а ячменю – на Одещині

Сільгосптоваровиробники продовжують сівбу озимих зернових культур, яких вже посіяно 4,4 млн га, або 94% до прогнозу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, наразі вже посіяно: пшениці – 3,8 млн га, або 94%, ячменю – 613 тис. га, або 91%, жита – 79,2 тис. га, або 93%.

За попередній тиждень посіяно 61 тис. га озимих на зерно.

У пресслужбі зауважили, що лідерами по сівбі пшениці є Одещина, Полтавщина та Хмельниччина. Жита найбільше посіяли на Рівненщині, а ячменю – на Одещині.

Водночас аграрії Вінниччини, Волині, Київщини, Полтавщини, Тернопільщини та Буковини завершили сівбу озимих зернових культур, близькі до завершення Житомирщини, Хмельниччини, Кіровоградщини, Львівщини та Чернігівщини.

Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершили сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 999 тис. га, або 104% до прогнозу.

Нагадаємо, попри складнощі, які викликані збройною агресією російської федерації проти України, аграрії Донеччини продовжують проводити комплекс осінніх польових робіт та закладають підґрунтя майбутнього врожаю. 

Сьогоднішнє здійснення посівної кампанії з озимими має негативний характер порівняно з минулим сезоном.

Наразі очікується засіяти 65 % від минулорічної площі – 4,7 млн га. Про це в ефірі єдиного марафону повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також