Новини / Логістика / Політика / Фінанси     27 вересня 2022 14:56

Аграрії скаржаться на затримки з відшкодуванням експортного ПДВ: дехто чекає з січня


В Україні є затримки з відшкодуванням експортного ПДВ для аграрного сектору, попри те, що рішення приймалося ще у травні.

Станом на кінець вересня низка підприємств досі не отримала відшкодування ПДВ за лютий 2022 року, а дехто – навіть за січень 2022 року, повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Наразі 95% відшкодування ПДВ переведено в перевірки, 5% підтверджено камерально. До війни ситуація була дзеркальною. Але й після перевірок компанії не отримують відшкодування. Водночас компанії продовжують сплачувати податки, забезпечують продовольчу безпеку попри всі труднощі – дороговартісну логістику, занизькі закупівельні ціни на продукцію, значне зменшення державної фінансової підтримки тощо.

Якщо ситуація найближчим часом не зміниться, то складне становище агробізнесу погіршиться ще сильніше. Також зменшаться надходження до бюджету.

“Враховуючи критичну ситуацію, що склалася із затримками відшкодування ПДВ, вже вкотре звертаємося з проханням до Уряду якнайшвидше врегулювати ситуацію та забезпечити повне та вчасне відшкодування ПДВ” – сказано у повідомленні.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також