Новини / Рослинництво     27 вересня 2022 13:55

Аграрії Полтавщини страждають через дощі: такого не було 20 років


В Полтавській області сільгосп змушений відкласти жнива та посівну на невизначений термін через масштабні дощі, які вдарили по регіону. Такого не було вже двадцять років.

Про це написав засновник «Полтавської обласної асоціації фермерів та приватних землевласників ім. В.Чміленка» Віктор Галич у Facebook.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

“З огляду на дощову погоду основні жнива – соняшникові, кукурудзяні, соєві – переносяться на невизначений термін. Посівна озимини – теж. Такого року не пам’ятаємо років зо двадцять” – написав він.

Галич додав, що цього року фермерам доведеться робити те, чого зазвичай робити не було потрібно – сушити соєве та соняшникове насіння, бо все мокре. Щобільше, кукурудзу, судячи з усього, доведеться залишити взагалі на весну.

“Овочі зростають в ціні й можуть залишитись у полі” – резюмував він.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Нагадаємо, війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також