Корпорація “Агроексперт Трейд” зведе завод з виробництва біодизеля на Черкащині, передає AgroTimes.
Майбутній завод перероблятиме 30 тис. тонн ріпаку на рік, вихід ріпакової олії становитиме 15 тис. тонн — це 15,6 тис. тонн біодизеля, 400 т гліцерину й 15 тис. тонн ріпакової макухи. До речі, макуху на місці піддаватимуть грануляції — для цього заплановано встановити силоси для її зберігання й поруч — цех для гранулювання і фасування.
Завод працюватиме цілий рік, лише на два тижні зупиняючись для технічного обслуговування. Для переробки ріпаку достатньо всього три оператори, які працюватимуть позмінно, адже всі процеси буде автоматизовано.
Загальна кількість працівників сягатиме 12–14 осіб, ще чотири особи потрібно в секторі переробки ріпакової макухи. Так корпорація створює нові робочі місця на абсолютно безпечному для довкілля та людей виробництві.
У переробці агровиробникам варто зосередитись на кукурудзі, адже раніше в Україні існувала диспропорція, яка не відчувалася гостро через можливість експорту морськими шляхами. Нині ситуація змінилася, і сьогодні кукурудза з погляду логістики йде найважче, і найдешевше — з погляду ціни.
Таку думку висловив представник компанії Spike Brokers Олександр Соловей під час завершального заходу у 2023 році програми «AgriSales B2B: Продукти переробки зернових, олійних та бобових», який в грудні відбувся у Києві, передає AgroPortal.
Читайте також: Виробництво біогазу з агропродукції — крок до енергонезалежності
Брокерка міжнародної компанії NORTHSTAR BROKERAGE S.L. Олена Рашко звертає увагу агровиробників на виробництво біоетанолу і біодизелю, які можуть бути похідними продуктами з кукурудзи. Саме ці продукти можуть забезпечити Україні нові ринки збуту та нових покупців.
Продукти з доданою вартістю цікаві для європейського ринку, але потрібно зважати, що у цьому сегменті надзвичайно важлива простежуваність якості та стабільність постачань. Саме над цим і потрібно працювати українським виробникам.
Нагадаємо, в Україні за підтримки Європейського інвестиційного банку планують побудувати до кінця року 5 заводів із виробництва біометану, ще стільки ж наступного, що наблизить нашу державу до заміщення імпорту природного газу.
Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.
В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу.
Посадовці Кіровоградської ОДА та представники нідерландської компанії “Black Swan Holding LTD” домовились співпрацювати в галузях альтернативної енергетики та сільського господарства.
Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.
МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!