Новини    22 листопада 2017 19:55

Аграрії почали більше заробляти


З початку року середня заробітна плата у сільському господарстві зросла на 32 % і у вересні склала 6 209 гривень. Про це повідомляє Мінагрополітики.

Дещо нижча середньомісячна заробітна плата у аграрному секторі, якщо підрахувати разом із працівниками лісового та рибного господарств. Так, у січні-вересні 2017 року вона складала 5 863 грн, на відміну від минулорічного показника —  4 060 грн.  

Але державні статистичні данні, як  «середня температура по палаті», не завжди відображають реальний стан речей. Так, зарплати агроінженерів і технологів можуть досягати 20-25 тис гривень. Особливо цінних спеціалістів роботодавці забезпечують житлом і власним авто.

Зараз аграрний бізнес стрімко розвивається і, за оцінюванням експертів, ця тенденція збережеться впродовж найближчих 20 років. При цьому вже сьогодні сучасні агропідприємства відчувають гостру нестачу висококваліфікованих працівників. Так, за даними Держстату,  потреба роботодавців аграрної сфери у працівниках за останні дев’ять місяців збільшилась вдвічі.

Понад 40% агропідприємств відчувають гостру потребу у кваліфікованих кадрах середньої ланки. За даними дослідження асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УкАБ), кожне друге підприємство готове прийняти на роботу випускника без досвіду, а кожне десяте – так і робить. Деякі господарства, як і двадцять років тому, продовжують запрошувати іноземців – агрономів із Німеччини, Швейцарії.

«Випускник тепер не зобов’язаний відробляти за направленням, він сам обирає місце роботи. Як правило, молодий фахівець претендує на зарплату 4-7,5 тис. гривень (за даними опитування). На практиці хороший агроном на великому підприємстві отримує не менше 8 тисяч гривень, фахівець із досвідом, який очолює агрономічну службу, – 15-20 тисяч, ще й соцпакет, машину і житло на додачу», — розповіла в.о. директора Науково-методичного центру «Агроосвіта» Тетяна Іщенко виданню «Рідне село».

За її словами, роботодавці вже склали свій негласний рейтинг українських ВИШів, що готують спеціалістів агросектору. Так, ветеринарів добре навчають у Національному університеті біоресурсів і природокористування (НУБіП), Львівському університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. Школа високого рівня підготовки аграрних інженерів, агрономів – у Таврійському державному агротехнологічному університеті. Агрономів і плодоовочівників високого рівня випускає Уманський національний університет садівництва. Ефективна підготовка фахівців із захисту рослин та аграрних інженерів – у НУБіП. Схвальні відгуки товаровиробників мають випускники Липковатівського аграрного коледжу, Іллінецького державного аграрного коледжу, ВСП «Бердянський коледж Таврійського ДАТУ», Хорольського агропромислового коледжу ПДАА.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...