Новини    07 серпня 2018 17:08

УАК: Доходи аграріїв не ростуть лінійно з ростом цін на зерно


Світові ціни на зерно зростають, тому український урожай в цьому році буде особливо вигідно експортувати. Але як це позначиться на цінах на хліб в магазинах? Про це в своєму коментарі виданню «Деловая столица» розповів генеральний директор УАК Павло Коваль.

За його словами, в Україні буде зниження врожаю, але тільки в групі ранніх зернових.

«Йдеться про колосові культури – пшеницю, жито, ячмінь. Більш пізні культури, включаючи кукурудзу, повинні показати гарні результати. Але в будь-якому випадку через погоду будуть проблеми з якістю – в деяких областях через високу вологість пшениця почала проростати прямо в колосках. Тобто врожай ми можемо зібрати нормальний, але зерно втратить свою цінність. Світові ціни на зерно вже виросли, але це зовсім не означає, що виростуть і доходи українських аграріїв. Якщо ми планували зібрати добру харчову пшеницю, а замість цього зберемо фуражну пшеницю 6-го класу, то і доходи від неї будуть відповідні», – каже Павло Коваль.

Та додав, що ціни на продукцію зростають повільніше, ніж ціни на матеріальні ресурси, такі, як паливо і мінеральні добрива. Тому доходи АПК зовсім не ростуть лінійно з ростом цін на зерно.

«Якщо ви подивитеся на динаміку зростання цін з початку року і дотепер, то ви і так побачите зростання цін на хліб в магазинах – від 70 до 90 копійок на кілограм випеченого хліба. При цьому ми робимо хліб з минулорічної  пшениці. Тобто коливання цін в цьому році на вартості хліба не позначаться ще довгий час. Але в цілому ціни будуть зростати – і на хліб, і на борошно, і на макарони. Питання тільки в тому, якими темпами йтиме це зростання. Утім це, до речі, загальноєвропейський тренд», – переконаний Павло Коваль.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...