Новини    05 березня 2024 18:08

Аграрії Херсонщини розширять площі під кавунами до 1 тис. га

Оскільки ця продукція дефіцитна і ціна на неї висока, тому деякі фермери переходять саме на неї

Площу під кавунами в Херсонській області у 2024 році планують збільшити в 5 разів – до 1 тис. га. А овочі вирощуватимуть на 6 тис. га, повідомив в.о. директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов, передає AgroTimes.

 Якщо торік у нас було посіяно не більше 200 гектарів херсонських кавунів, то цього року ми плануємо збільшити показник до тисячі гектарів. І також інших картоплі та овочевих культур, включно з томатами, збільшимо майже до п’яти тисяч гектарів. Оскільки ця продукція дефіцитна і ціна на неї висока, тому деякі фермери переходять саме на цю продукцію, – пояснив Юнусов.

Україна поступово відновлює і виробництво цибулі та навіть продовжує нарощувати експорт цибулі на тлі дефіциту цибулі, що зростає, в Євросоюзі та зниження цін в Україні. Зокрема, українським експортерам цибулі вдалося наростити обсяги постачань до Румунії та Молдови, а також дещо розширити географію підставок. Вперше минулого тижня оптові партії свіжої цибулі з України було експортовано до Болгарії, Греції та Північної Македонії.

Зауважимо, на Херсонщині господарство “Додола 2021” провело дев’ять місяців у російській окупації і з 4 тис. га, які має в земельному банку, після звільнення територій змогло засіяти лише половину, розповів директор “Додола 2021” Василь Штендера, передає AgroPortal.

Аграрій наголосив, що працює компанія за технологією No-till, і саме вона дала змогу економічно вистояти тоді та продовжити працювати сьогодні.

Ми дочекалися, доки сапери розмінують наші території, і після цього сівалка зайшла в поле. Нам вдалося зберегти вологу в ґрунті, в цьому допомогли бур’яни. Із площі 1450 га, де зростав соняшник, ми отримали майже 2 т/га врожаю. Також засіяли 450 га соєю, в результаті отримали 1,5 т/га. Було запізно думати, що сіяти, вирішили сіяти сою, оскільки залишився насіннєвий матеріал. Так нам вдалося економічно вистояти та розвиватися надалі.

Розмінування полів після деокупації, зазначає аграрій, — це окрема і досить болюча тема… Досвід у розмінуванні прийшов сам собою, адже земля не чекає.

Новини за темою:  Посівна-2025: Україна засіяла вже понад 3 млн га, але кукурудза та гречка відстають

Нагадаємо, на Херсонщині аграрії мають змогу отримати $3 тисячі на відновлення сільськогосподарської діяльності, повідомляє Херсонська ОВА.

Уряд вдосконалив процес надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств у межах програми єРобота. Завдяки цьому до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн.

Уряд вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

Ізраїльські дослідники вивели новий сорт томатів, стійкіший до посухи. Передбачається, що він може допомогти фермерам впоратися з негативним впливом зміни клімату. Поглиблений генетичний аналіз, проведений під керівництвом вчених з Єврейського університету Єрусалима, виявив взаємодію між двома областями геному томату, яка призводить до підвищення врожайності та стійкості до посушливих умов, передає AgroExpert.md.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...