Новини    14 листопада 2023 17:04

На розвиток галузі переробки виділять до 1 млрд грн грантових коштів

На наступний рік уряд закладає понад 5 млрд грн на гранти в переробній галузі з усіх джерел, їх зможуть отримати близько 1000 підприємств

Уряд вдосконалив процес надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств у межах програми єРобота. Завдяки цьому до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн, повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На наступний рік уряд закладає понад 5 млрд грн на гранти в переробній галузі з усіх джерел, їх зможуть отримати близько 1000 підприємств.

Розвиток українського виробництва є безумовним пріоритетом в рамках реалізації національної стратегії з переходу від сировинної моделі економіки до високотехнологічних галузей та збільшення доданої вартості готової продукції. Розвиток переробних підприємств стимулює попит на виробництво обладнання для переробних підприємств на внутрішньому ринку та має мультиплікативний ефект для поповнення бюджетів усіх рівнів, — пояснила Бігун.

Нагадаємо, Уряд вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовуються граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.

Ще 15,5 млн гривень виплатили чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Кошти скерують на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства.

За результатами чергової хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів отримають кошти від держави 17 переможців. Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, вони можуть їх витратити на старт або розвиток бізнесу. Загальна сума грантів — 7,2 млн грн.

IFC надасть агрохолдингу МХП Юрія Косюка кредиту у $100 млн на достроковий викуп єврооблігацій на $500 млн із погашенням у травні 2024 року.

З початку року 11,5 тисяч українських агропідприємств одержали 59,3 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток господарств. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” – 8,9 тис. підприємств профінансовано на 34,2 мільярда гривень.

З початку 2023 року український бізнес отримав 22 тисячі кредитів на 80 млрд грн у межах урядової програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...