НовиниТехнології

ADQ з Абу-Дабі розглядає заявку на придбання польської птахівничої фірми Cedrob

Фонд Абу-Дабі ADQ є одним із потенційних претендентів, які розглядають можливу пропозицію щодо Cedrob Group, найбільшого польського виробника птиці та м’яса, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, передає bloomberg.

Cedrob звертається до ADQ як до способу підвищення продовольчої безпеки в Перській затоці, повідомили особи на умовах анонімності.

У звіті ING детально розглядаються різні стратегії, спрямовані на скорочення викидів на фермах, виділяються ті, що привертають значну увагу в молочній промисловості, а також заглиблюється в їхній потенціал і наслідки для витрат.

У лютому Bloomberg News повідомило, що Cedrob зважує потенційний продаж, у якому він міг би отримати оцінку приблизно у 2 мільярди доларів. За словами людей, ADQ та інші претенденти можуть не брати участь у торгах за Cedrob, і компанія може не наполягати на продажі.

Представники ADQ і Cedrob від коментарів відмовилися.

Компанія Cedrob, заснована в 1990-х роках, повідомила про чистий прибуток у 2022 році в 412 мільйонів злотих ($103,5 мільйона) при продажах у 8,15 мільярда злотих. Компанія виросла завдяки розширенню та придбанню місцевих аналогів до компанії з понад 6300 співробітниками. Серед акціонерів Cedrob є кілька польських сімей, у тому числі сімейна інвестиційна компанія генерального директора Анджея Ґоздзіковського.

ADQ є одним із трьох основних державних фондів багатства Абу-Дабі. Одним із його завдань є забезпечення продовольчої безпеки в Об’єднаних Арабських Еміратах, особливо після наслідків Covid. Через пустельний клімат країна імпортує більшу частину продуктів харчування.

Нагадаємо, залучення інвесторів в Україну обумовлено низкою факторів, тому інвестиції важливо спочатку розглядати можливості для власного бізнесу. Таку позицію висловила заступник міністра економіки Надія Бігун.

За підрахунками експертів 187,7 тис. угод купівлі-продажу було укладено з моменту відкриття земельного ринку до листопада 2023 року.

Втрати ринку землі від повномасштабного вторгнення склали $325 мільйонів або 12,4 мільярда гривень. Агресивні дії Росії призвели до невиконання 120 тисяч угод на площі 355,5 тисяч гектарів, як повідомляється в новому аналітичному огляді ринку земель України, підготовленому KSE Агроцентром за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

В Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.

Виробничий напрям ГК “Прометей” відзвітував про закінчення жнив ранніх зернових. Площа збору пшениці в Миколаївській області склала 6 500 га, всього було намолочено понад 45 тис. т збіжжя.

Група “Агротрейд” завершила обмолот озимого ріпаку. Загальний план зі збору культури цьогоріч виконаний на 120%, що більше показників 2022 року.

ТОВ “Агро-Ормс”, що входить до групи компаній ASPIK Group, розпочало жнива. На полях ТОВ “Агро-Ормс” уже розпочали обмолот ярого ячменю, ним засіяно понад тисячу гектарів.

Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.

Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Європейська Бізнес Асоціація закликала удосконалити законодавство щодо мобілізації. ЄБА визнала, що в умовах тривалої війни підтримка фронту є надзвичайно важливою, але наголосила на необхідності збалансованого підходу між фронтом і економікою.

Більш ніж половина ветеранів в Україні висловлюють бажання відкрити власний бізнес, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. За словами віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук, перепідготовка та працевлаштування ветеранів є ключовими аспектами успішної їхньої реінтеграції в цивільне життя.

Вимога провідних бізнес-асоціацій України до законопроєкту про мобілізацію полягає в необхідності внести зміни, оскільки їх турбують можливі наслідки для економіки, що можуть виникнути внаслідок нових нормативів. Цю інформацію повідомило Reuters. Заява Європейської бізнес-асоціації підкреслює, що бізнес сподівається, що парламент не прийме законопроєкт, який може загрозити економіці країни, його слід збалансувати, враховуючи інтереси економіки та військового фронту.

Оновлено План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію. Відтепер першочерговому обстеженню та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.

Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.

Сапери протягом 2023 року обстежили 274 тис. га сільськогосподарських земель. Це 58% того, що заплановано зробити за чотири роки.

Програма “Доступні кредити 5-7-9%” зазнає змін вже у 2024 році. Її зроблять доступнішою для бізнесу, який хоче отримати кредит на інвестиційні цілі.

Організація Об’єднаних Націй з продовольства і сільського господарства (ФАО) планує залучити близько $290 млн для підтримки українських аграріїв, серед яких $150 млн призначено на оперативне реагування та $138 млн на середньостроковий розвиток. Ця ініціатива була оголошена під час зустрічі ФАО з аграрними міністрами країн G7, а також міністрами сільського господарства Грузії та Молдови.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку