Новини / Політика     23 травня 2019 08:53

5 семінарів для фермерів: як отримати держпідтримку

Мінагрополітики спільно з проектом ЄС SAFPI проводять інформаційні заходи для фермерів. Розраховують охопити не менше 10 тисяч фермерських господарств та кооперативів.

Про початок інформаційної кампанії «Державна підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації у 2019 році» повідомило Мінагрополітики на своєму офіційному порталі.

П’ять навчальних семінарів розраховані на дорадчі органи, фермерські об’єднання та обласні департаменти АПК, які поширять інформацію безпосередньо серед фермерів. Перший захід відбувся 22 травня, наступні дати – 24 та 28 травня. Два останні семінари відбудуться в червні у рамках виставки АГРО-2019 та Міжнародного дня поля.

«Ми готові надати нашу підтримку у розробці та запуску Державного аграрного реєстру України та впровадженні ефективної та прозорої системи розподілу державних коштів», – зазначив керівник Проекту ЄС SAFPI Джон Міллнз під час першого семінару.

Читайте: Держпідтримка пасічників: кооперативам компенсуватимуть 70% вартості обладнання

Напрямки держпідтримки, про які Мінагрополітики інформує фермерів:

  • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (25%+15% відшкодування);
  • часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва;
  • бюджетні субсидії (на один гектар новоствореним фермерським господарствам та бюджетна субсидія на одного члена не новоствореного ФГ).
  • надання безвідсоткових кредитів на поворотній основі та здешевленні кредитів;
  • компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;
  • державна фінансова підтримка розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства:
  • державна фінансова підтримка тваринництва.

Як раніше писав Landlord, у 2019 році уряд збільшив дотації на утримання корів, а також з’явилося часткове відшкодування коштів підприємствам, які будують комплекси з переробки та зберігання зернових.

Читайте також

Матеріали по темі