Новини / Кейси     17 січня 2019 09:05

40 тонн з гектара – лайфхаки з вирощування суниці в Чилі

У Чилі суниці дають врожай понад 40 тонн з 1 гектару. Ягоди на плантаціях збирають щотижня протягом 6 місяців. З одного поля площею в гектар заробляють за день $35.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів Володимир Печко, голова асоціації “Укрсадвинпром”, який наразі перебуває у відрядженні в Чилі.

За його словами, в Чилі за добу збирають 140 кг суниці садової (ремонтантна). Для цього на полі на гектарі працюють у середньому по 5 працівників.

Читайте: Суниця та черешня вже сьогодні дешевше в 1,5 рази, ніж у минулому році

Воду для поливу плантацій беруть з гірських льодовиків. Однак, через її забрудненість доводиться часто змінювати систему фільтрів.

Грядки, де вирощують суниці, штучно «піднімають» – щоб уберегти рослини від можливих повеней чи затоплень плантацій після дощів.

«Поля родять 2 роки, рік відпочинку потім знову 2 роки і рік відпочинку, потім змінюють культуру на цьому полі!» – зазначив Володимир Печко.

Далі на спеціалізованому підприємстві «Agricom» ягоди оперативно сортують, охолоджують та упаковують. Щорічний оборот ягід – 120 тисяч тонн.

Як раніше повідомляв Landlord, агрохолдинг “Нібулон” встановив 2 рекорди: 2018-го вдалося зібрати 50 тис. тонн соняшника, а з одного гектара кукурудзи отримати 87,6 ц. При цьому рекордних показників вдалося досягти не лише на півночі країни, а й у південних посушливих регіонах. Останні традиційно вважалися не надто сприятливими для вирощування кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також