Новини / Тваринництво     21 лютого 2019 08:28

300 корів за годину: як працює штучний інтелект у доїльних апаратах

Європейська компанія «Europe Dairy Systems» обладнала платформи для доїння корів штучним інтелектом. Технології машинного навчання самостійно аналізують та обирають оптимальну швидкість так званої каруселі, по якій рухаються тварини. А датчики в момент доїння визначають жирність та якість молока, надсилаючи фермеру звіт щодо потреб у раціоні корів. У такий спосіб можна на 20% зменшити час доїння та до 30% покращити добробут тварин.

Про це повідомляє Dairy Global.

«Europe Dairy Systems» спеціалізується на створенні високотехнологічних доїльних апаратів, обладнання для годування, систем моніторингу за здоров’ям тварин та охолодження молока.

«Використання даних про корів для підвищення ефективності виробництва молока та доїння стає все більш важливим для молочних фермерів у всьому світі. Це відображається у кількості сенсорів, запущених за останні кілька років на фермах, а також у приладових панелях та програмах управління, які застосовують працівники», – стверджує Рутгер Шут, гендиректор «Europe Dairy Systems».

Тому компанія презентувала дві поєднані між собою функції, які ще більше підвищують ефективність виробництва молока. Одна з них – програма «Mission Control». Вона аналізує стан корови, темп її доїння та може повідомити працівнику про необхідність огляду тварини. Інша програма «OptiCruise», отримавши дані від «Mission Control» та проаналізувавши темп доїння сусідніх корів, автоматично регулює швидкість каруселі. Як тільки корова заходить на платформу, програма вже знає історію доїння корови та кількість молока, яку вона дає.

ЧитайтеWindows для фермерів: у Франції створили платформу для повного контролю агропроцесів

«Інколи навіть досвідченим працівникам складно обрати оптимальну швидкість каруселі. А від цього залежать як надої, так і добробут тварини. Оскільки, якщо молоко залишається у вим’ї, корова може захворіти. Однак, наша система все робить сама, аналізуючи деталі, яких не може помітити зі сторони фермер», – пояснює Рутгер Шут.

Загалом, працівнику, аби підключити корову до апарату, необхідно 14 секунд на тварину. А система може ще додатково скоротити час її перебування на каруселі 50 секунд. Це підвищить ефективність на 15-20%.

Як раніше повідомляв Landlord, у Нідерландах на ярмарку органічного землеробства група науковців презентувала власну розробку – Odd.bot – механічний, автоматизований та оснащений технологіями штучного інтелекту робот, що здатен самостійно визначати бур’яни та проривати грядки. Творці агротехнологічного гаджету стверджують: Odd.bot – альтернатива застосуванню на полях пестицидів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також