Новини / Технології     11 лютого 2019 09:25

Розпізнає бур’яни та прориває грядки: у Нідерландах створили роботизовану альтернативу пестицидам

У Нідерландах на ярмарку органічного землеробства група науковців презентувала власну розробку – Odd.bot – механічний, автоматизований та оснащений технологіями штучного інтелекту робот, здатен самостійно визначати бур’яни та проривати грядки. Творці агротехнологічного гаджету стверджують: Odd.bot – альтернатива застосуванню на полях пестицидів.

Про це повідомляє Future Farming.

Принцип роботи Odd.bot достатньо простий: на спеціальних колесах робот пересувається між грядками, на яких камерою сканує плантації та визначає наявність бур’янів. Odd.bot розпізнає одночасно бур’яни і посіви. Якщо фіксує рослинність, якої не має бути на грядці, – видаляє її за допомогою спецзасобів.

Розробники стверджують: подібні технології – порятунок для фермерів. Адже фермери за використання пестицидів постійно перебувають під суспільним і політичним тиском. А такі роботи зменшують потребу в людських ресурсах та хімічних обробках.

ЧитайтеКлонування генів пшениці: британці випробовують новий спосіб підвищення стійкості культур

Серед переваг гаджету творці Odd.bot наводять: збільшення врожайності (завдяки звільненню місця для росту культури), зменшення фінансових витрат (як на людей, так і на інвестиції – планується, що роботів можна буде брати в оренду) та економія часу.

Технічний рівень готовності агроробота – TRL4. TRL означає технічний рівень готовності й вимірюється за шкалою від 1 до 9. 9 означає, що система перевірена та готова до виходу на ринок. Експерти вважають, що Odd.bot потрібно 3-4 роки, аби вдосконалити робота та привести його у відповідність до ринкових умов і потреб.

Як раніше повідомляв Landlord, британська компанія, яка займається виробництвом роботів для АПК, зібрала на проект понад 1,2 млн фунтів стерлінгів за допомогою краудфандингу. Робототехніка буде готова до масштабного комерційного тестування у 2021 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також