Агролайф / Відпочинок     09 лютого 2019 12:10

Ви будете почуватися краще, якщо питимете пиво перед вином. Наскільки це правда

Учені дослідили правду старої приказки «Пиво перед вином, і ви будете почуватися добре» й дійшли висновку, що це міф. В експерименті взяли участь 90 добровольців, розділених на три групи, в яких визначали інтенсивність похмілля залежно від поєднання та порядку споживання пива і вина.

Про це повідомляє Bloomberg.

У дослідженні 90 добровольців віком від 19 до 40 років розділили на три групи, які відрізнялися порядком вживання алкогольних напоїв.

  • Перша група випивала близько двох з половиною пінт (загалом приблизно 1,25 л) пива, за якими слідували чотири великі келихи білого вина.
  • Друга група випивала таку саму кількість алкоголю, але у зворотному порядку.
  • Третя група (контрольна) пила або тільки пиво, або тільки вино.

Ступінь похмілля оцінювали на наступний день за такими факторами: спрага, втома, головний біль, запаморочення, нудота, біль у животі, підвищена частота серцевих скорочень і втрата апетиту.

ЧитайтеГорілка, віскі чи вино: який алкоголь обирають українці і як це впливає на розвиток галузі

Результати дослідження, опубліковані в Американському журналі клінічного харчування, показали: незалежно від порядку вживання алкогольних напоїв, якщо людина питиме занадто багато, вона почуватиметься хворою.

«Використовуючи біле вино і пиво, ми не знайшли жодної правди в тому, що пиття пива перед вином дає вам більш м’яке похмілля, ніж вживання цих напоїв у зворотному порядку», – сказав автор дослідження Йоран Кохлінг – учений із німецького університету Віттен/Хердекке.

Для перевірки в дослідженні використовувався «кросовер»: через тиждень учасники дослідницьких груп 1 і 2 були переведені на протилежний порядок вживання алкоголю. У групі 3 ті учасники, які пили тільки пиво, тепер отримували тільки вино, і навпаки. Таким чином, не лише групи порівнювалися одна з одною, а й кожен учасник теж мав власний контроль.

Доктор Кай Хенсель, старший науковий співробітник Кембриджського університету і головний автор дослідження, сказав: «Похмілля – це неприємно, але воно приносить принаймні одну важливу користь: воно є захисним попереджувальним знаком, який, безперечно, допоможе людям у майбутньому змінити свою поведінку».

Іншими словами, похмілля може допомогти нам вчитися на своїх помилках.

Landlord раніше повідомляв про те, що науковці довели: алкоголь у невеликих дозах здатен прискорити вивчення іноземної мови та полегшити спілкування з іноземцями.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також