Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     24 січня 2020 10:02

Клуб новаторів агробізнесу дає змогу працювати ефективніше – Микола Тімош

В ексклюзивному інтерв'ю Landlord головний агроном господарства «Подільський бройлер» (Хмельницька область) Микола Тімош розповів, чому у його господарстві використовують препарати BASF та які переваги надає участь у Клубі новаторів агробізнесу.

Як вводяться нові продукти до технології господарства? Потихеньку закладаєш досліди, пробуєш. Так само ми починали свою співпрацю із BASF. У результаті зупинилися саме на них, оскільки за нинішніх складних погодних умов вони забезпечують гарантований позитивний результат.

Участь у Клубі новаторів агробізнесу дає змогу працювати значно ефективніше. Ми тестуємо нові продукти і таким чином для себе формуємо ефективну технологію. При цьому переважна більшість препаратів у нашій системі захисту – це BASF. Протруйник — тільки BASF, Кінто® Плюс, взяли також на пробу Систіва®. Фітосанітарний стан посівів озимого ячменю зараз чудовий. Якщо так піде справа, то, можливо, навесні внесемо нижчі норми фунгіцидів.

Чому саме BASF? Як стверджує наш директор, ми не настільки багаті, щоб купувати погане. На озимій пшениці ми використовуємо препарати Капало®, Адексар® СЕ Плюс та Осіріс®Стар – три фунгіцидні обробітки, які повністю закривають питання. Соняшник — це тільки Clearfield® та Clearfield® Plus: Євро-Лайтнінг® та Євро-Лайтнінг® Плюс. На соняшнику ми використовуємо продукти Піктор® і Архітект™ (зібрали 45 ц/га у заліку – на площі 1240 га). Були такі поля, які давали понад 50 ц/га. На посівах соняшнику ми двічі вносили фунгіциди, а на деяких полях – і  тричі, оскільки була високою загроза розвитку альтернаріозу і септоріозу. Якщо брати озимий ріпак, то це дворазове внесення Альтерно®. Відсотків 90 усіх фунгіцидних препаратів, які застосовуються у нашому господарстві, — компанії BASF.

Читайте: 26 способів підвищити рентабельність

Минулий рік був дуже важким. До червня випало 500 мм опадів, і відтоді – до жовтня не було дощів. По 70–80 мм за день випадало. Волога не акумулювалася в грунті, і все змивало. Не можна було зайти обприскувачем в поле й обробити. Фітосанітарний стан просто катастрофічний. Тому зростає роль протруйників, які повинні довго тримати захист.

Наступного сезону будемо використовувати ширше гербіцид на сої Корум®. Ми успішно його протестували цьогоріч. Придивлялися з осторогою, оскільки було багато падалиці, і пішла третя-четверта хвиля Clearfield®-соняшника. Однак за рахунок інноваційної формуляції продукту, а відтак покращеного прилипання робочого розчину та проникнення діючої речовини Корум® спрацював на відмінно. В жодному разі ми не будемо заощаджувати на фунгіцидах.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        11 березня 2021 12:54

Як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Клуб Новаторів агробізнесу        14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність