Спецпроекти / Клуб Стратегічних Партнерів     21 січня 2020 11:40

Чому російська картопля посунула з ринку українську – Микола Гордійчук

Україна імпортувала рекордну кількість картоплі в 2019 році. При цьому заборонити продаж російської на нашому ринку виявилося неможливим.

Про це директор ТОВ “Агріко Україна” Микола Гордійчук розповів під час традиційної конференції “Картопляна Майстерня”, що відбувається в Києві.

Рекордний імпорт картоплі тиснув на український операторів, які працюють із торгівельними мережами та великими ринками в містах України, пояснив Микола Гордійчук тенденції. Це суттєво перешкодили українським виробникам продати свою продукцію.

“Цифру імпорту картоплі 2019 року я б назвав рекордною. Україна, як правило завозила й продавала картоплі від 5 до 10 тис. т щороку.

В 2019  році за вересень і жовтень ми побачили імпорт – більше 200 тис. т столової картоплі на ринку України», – навів Микола Гордійчук цифри під час конференції “Картопляна Майстерня”, організованої компанією “Сингента”.

Представник Української асоціації виробників картоплі пояснив: через велику засуху, що тривала в Україні з серпня по жовтень 2019 року, вітчизняні фермери не мали змогу вчасно розпочати збирання урожаю картоплі.

“У багатьох регіонах не могли почати збирати картоплю через засуху. Була грудка й фермери вирішили притримати цей процес, почекати дощів”, – пояснив Микола Гордійчук.

У цей час утворився вакуум на ринку. І розрахунок українських фермерів на те, що вони працюють  відокремлено, не є частиною глобального ринку, виявився хибним,  наголосив експерт.

Читайте: МакДональдз шукає українського постачальника картоплі

“Якщо ми раніше вважали, що ринок Росії для нас закритий, і для них також закритий – то це виявилося зовсім не так. Виявляється, картопля з вільних карантинних ділянок в Україні йде в Білорусь. Не йде в Росію. А назад немає таких дзеркальних умов”, – пояснив Микола Гордійчук.

Микола Гордійчук також пояснив, чому не заборонили експорт російської картоплі в Україну. Асоціація зіткнулася з тим, що це неможливо зробити у нинішніх умовах.

“Процедура займає від 6 до 12 місяців. Треба подати ноту. Бо ми ж є членами ВТО… і тому подібне”, – пояснив представник Української асоціації виробників картоплі.

Landlord раніше повідомляв, що Україна встановила історичний антирекорд із імпорту картоплі –  142 тис. грн.

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Стратегічних Партнерів        24 лютого 2020 10:55

Технології вирощування картоплі: польський досвід

Клуб Стратегічних Партнерів        21 лютого 2020 11:29

Як зробити картоплярство високорентабельним бізнесом

Клуб Стратегічних Партнерів        21 січня 2020 13:30

Польські аграрії витрачають на ЗЗР картоплі $40 млн