Новини / Рослинництво     23 березня 2022 16:31

Зима для озимих зернових культур видалася доволі сприятливою

Експерти розповіли про перезимівлю озимих культур та їх поточний стан

Кількість загинувших від заморозків рослин не перевищує 2−5%, що відповідає природній зрідженості озимини після зимівлі за нормальних погодних умов. Про це свідчать результати останнього визначення життєздатності рослин, яке проводилося в більшості зерносіючих регіонів країни на початку третьої декади лютого, а також візуальний огляд посівів в кінці другої декади березня, заявив завідуючий лабораторії агробіологічних ресурсів озимих зернових культур Микола Солодушко, передає Аgravery.

“Зерновиробники стали свідками щонайменше трьох хвиль похолодань різної інтенсивності. Суттєвої шкоди морози не принесли, оскільки температурні показники в більшості випадків були значно вищими за критичну температуру вимерзання пшениці і, навіть, ячменю озимих, але рослини після останнього зниження температури повітря втратили значну частину вегетативної маси”, — розповів Солодушко.

За його словами, особливо це стосується окремих сортів іноземної, зокрема, французької та німецької селекції, які менш адаптовані до таких умов зимівлі, ніж вітчизняні сорти, але високопродуктивні і доволі поширені в зерносіючих господарствах більшості областей України.

Читайте також: В Україні стартував посів ярих зернових культур

Солодушко також наголосив, що впродовж зимівлі небезпечних метеорологічних явищ, які б призвели до значного ушкодження та загибелі посівів, не спостерігалося.

“Таким чином, стан більшості посівів озимих зернових колосових культур є порівняно добрим та задовільним, а тому, якщо подальший гідротермічний режим буде сприятливим, є вагомі підстави зробити попередні прогнози щодо формування врожайності, яка буде наближатися до середніх багаторічних показників”, — підсумував експерт.

Раніше повідомлялося, що Ґудвеллі Україна зібрала рекордний врожай

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також