Новини / Рослинництво     01 травня 2020 12:02

Віктор Волощакевич: минулого року ми уклали форвардну угоду про реалізацію ріпаку за вигідною ціною

Яким чином можна забезпечити реалізацію врожаю за фіксованими цінами ще на стадії посіву культур, в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів Віктор Волощакевич, власник СФГ «Волощакевича»

СФГ «Волощакевича» обробляє 6700 га у посушливих умовах Миколаївської області. В господарстві отримують стабільну врожайність на таких культурах, як озимі пшениця та ячмінь, соняшник, озимий ріпак і горох.

«У нас від Нового року випало всього лише 45 мм опадів, а траплялися роки, коли випадало і 7 мм… Запасу зимової вологи немає. При цьому віють дуже сильні вітри. Плануємо взагалі перейти на нульову технологію, щоб мінімізувати витрати і зберігати вологу», — каже господар.

Висока агрономічна майстерність та використання сучасних технологій дають змогу збирати до 50–55 ц/га озимих зернових, понад 30 ц/га соняшника та до 30 ц/га озимого ріпаку.

Читайте: Володимир Кіщак: Позакореневе підживлення може забезпечити зростання врожайності до 15%

Віктор Волощакевич стверджує, що не любить боргів і дуже ретельно обирає постачальників, які повинні чітко дотримуватися своїх зобов’язань.

«90% необхідних для роботи насіння, міндобрив та препаратів ми беремо в «Ерідон». Із цією компанією працюємо вже не один рік, і вони ніколи нас не підводили. Знаю з власного досвіду: є такі «контори», куди можна відправити гроші та нічого не отримати. Натомість у компанії «Ерідон» усе на видноті: бази, склади. Ми бачимо, що вони тут, з нами, і у співпраці нас все влаштовує», — пояснює Віктор Волощакевич.

Керівник господарства стверджує: навіть коли представники інших компаній пропонують трохи дешевші ціни, він не розглядає такі пропозиції — від добра добра не шукають.

Минулого року господарство уклало форвардну угоду про реалізацію врожаю ріпаку за фіксованою ціною з «Ерідон» практично на увесь вирощений ріпак. Виграш по ціні в результаті становив $4–5 на тонні.

Віктор Волощакевич наголошує на операційних перевагах такої співпраці: «По-перше, ми не мали клопотів з ріпаком (не треба його пересипати, перевалювати через додаткові зернові склади) — просто навантажили та вивезли у визначений договором портовий термінал. По-друге, відразу ж отримали кошти на осінню посівну».

Нагадаємо, що раніше Віктор Волощакевич розповів Landlord про технології вирощування сільгоспкультур у степовій зоні, особливості придбання ресурсів та реалізації врожаю, а також поділився власними планами розвитку інфраструктури.

Читайте також

Матеріали по темі