Новини / Рослинництво     23 березня 2022 08:32

В Україні стартував посів ярих зернових культур

Аграрії розпочали посівну кампанію ярих культур 2022.

Аграрії Одещини розпочали посівну кампанію ярих культур, станом на 22 березня із 750 тис. запланованих вже засіяно ярого ячменю 30 тис. га площ, про це заявили в пресслужбі Міністерства аграрної політики і продовольства України.

У Миколаївській області фермери розпочали сівбу гороху та підживлюють озимі культури. За даними облдержадміністрації, насінням аграрії забезпечені на 70%, в Одеській області забезпечення 80%, засобами захисту рослин та пальним — відповідно на 62% і 46%.

Уряд України ухвалив низку рішень, які в умовах воєнного стану полегшують доступ виробників сільгосппродукції, зокрема, до пального, пестицидів та агрохімікатів.

Раніше зазначалось, що Кабмін впровадив комплексну програму підтримки аграріїв. Йдеться про кредитування аграріїв з обмеженням оброблюваних угідь до 10 тис. га. та змінами в оподаткуванні, відповідно до яких зменшено податок до 2% від обігу.

Читайте також: Попри війну Україна планує зібрати мінімум 70% урожаю минулого року

Скасовано акциз на пальне та знизили ставку ПДВ з 20% до 7%.

“Дозволено введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників”, — повідомляє міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Читайте також: Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів

Урядом спрощено умови перевезення сільгосппродуктів автомобільним транспортом.

“Спрощується процес отримання ліцензії — усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні”, — підкреслив Лещенко.

Мінагрополітики запустило платформу для забезпечення потреб аграрної галузі https://agrostatus.org/. Пройшовши анкетування, можна озвучити потреби аграріїв, що забезпечить прискорення посівної.

Читайте також: На Миколаївщині стартує посівна кампанія – Віталій Кім.

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також