Новини    23 лютого 2022 16:29

Зростання ризиків відлякує імпортерів від української пшениці

Натомість геополітична напруженість продовжує розігрівати ціни на міжнародних ринках

Вартість української пшениці почала знижуватися через зростання ризиків на тлі ескалації військової агресії з боку Російської Федерації та визнання Путіним ОРДЛО. Водночас геополітична напруженість продовжує розігрівати ціни на міжнародних ринках. Про це повідомили аналітики Barva Invest.

Ціни на українську пшеницю показали зниження.

Експорт пшениці з України з початку сезону досяг 17.8 млн т, при офіційних прогнозах експорту у поточному маркетинговому році на рівні 25.3 млн т.

За словами експертів, ціни на українському ринку кукурудзи теж показали ослаблення. Ціна на європейську пшеницю зросла на 2,25 €/т.

Довідка. Україна збільшила об’єми експорту зернових у 2021/22 МР на 31,6%, або на 9,3 млн т. Станом на 2 лютого 2022 року експортовано понад 38,6 млн т зерна.

Нагадаємо, на 15 лютого вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% та 12,5% FOB Бердянськ з постачанням у лютому – першій половині березня склала $284-285 за т та $288 за т FOB Бердянськ відповідно, що приблизно на $1 вище проти показника 11 лютого.

Також стало відомо, що за два дні вартість попиту на українську продовольчу пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшилась на $3.

Також Landlord повідомляв, що російська пшениця обвалилася в ціні через українське зерно.

Повідомлялось, що котирування пшениці та кукурудзи на світових біржах зросли.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...