Новини    16 лютого 2022 15:04

Падіння вартості української пшениці призупинилось, кукурудза подорожчала — Atria Brokers

Зупиненню падіння цін сприяла заява Росії щодо повернення частини військ після навчань до місць дислокації

На 15 лютого вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% та 12,5% FOB Бердянськ з постачанням у лютому – першій половині березня склала $284-285 за т та $288 за т FOB Бердянськ відповідно, що приблизно на $1 вище проти показника 11 лютого. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture із посиланням на аналітиків Atria Brokers.

Пропозиції пшениці з протеїном 11,5% FOB Миколаїв також додали у ціні приблизно на $1 за т — до $310 за т.

“Певне цінове дно вже було досягнуто, обсяги, що “горять”, продані. Призупиненню падіння цін сприяла заява Росії щодо повернення частини військ після навчань до місць дислокації. Разом з тим пшеничні котирування на біржах CBOT та Euronext у вівторок 15 лютого демонстрували стрімке зниження на тлі тієї ж інформації”, — зауважили експерти.

Водночас зазначається, що пропозиції кукурудзи в Миколаєві підвищилися приблизно до $284-285 за т FOB з поставкою в лютому. Також у вівторок із боку CBOT надходили сигнали знижувальної спрямованості.

Окрім інформації про повернення частини російських військ після навчань до місць дислокації, в Аргентині за тиждень прогнозуються дощі, котрі можуть покращити стан посівів кукурудзи, наголошують аналітики.

Довідка. Україна збільшила об’єми експорту зернових у 2021/22 МР на 31,6%, або на 9,3 млн т. Станом на 2 лютого 2022 року експортовано понад 38,6 млн т зерна.

Нагадаємо, експортні ціни на російську пшеницю в малих портах впали до 4-місячного мінімуму через слабкий попит та сильну конкуренцію з українським зерном.

Раніше Landlord повідомляв, що країни Близького Сходу наростили закупівлі української пшениці. Найбільший приріст поставок пшениці в даному регіоні припадає на Туреччину, Саудівську Аравію та Ізраїль.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...