У 2023-2024 фінансовому році Єгипет стане найбільшим у світі імпортером пшениці, і він планує імпортувати 12 млн тонн пшениці, порівняно з 11,2 млн тонн в попередньому році.
У доповіді Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН передбачено збільшення імпорту через збільшення попиту в Єгипті, а також через необхідність підтримувати рівень запасів, інформує Newarab.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Це сталося через три роки після того, як Єгипет оголосив, що його населення перевищило позначку в 100 млн, а хліб є основним харчовим продуктом більшості єгиптян.
Прогнозується, що внутрішнє виробництво Єгипту залишатиметься на тому ж рівні – 9,7 млн тонн пшениці на рік, прогнозований урожай буде нижче середнього через зменшення кількості опадів.
Нагадаємо, Єгипет, один із найбільших у світі імпортерів пшениці, повідомив, що наприкінці червня вийде з договору ООН щодо зерна, що викликало жах у деяких інших підписантів конвенції. Вихід з Конвенції про торгівлю зерном (GTC), що сприяє прозорості ринку для подальшого торговельного співробітництва, стався після періоду потрясінь на ринках зерна, пов’язаних з війною в Україні та занепокоєнням щодо глобальної продовольчої безпеки.
Україна та Єгипет розглядають можливість реалізації спільних агропроектів. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський за результатами зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Арабської Республіки Єгипет в Україні Айманом Ахмедом Мухтаром Ельгаммалем.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!