Новини / Аналітика     08 жовтня 2019 17:02

Зростання експорту ячменю з України: USDA прогнозує основні глобальні зміни в торгівлі зерном

Основними глобальними змінами нинішнього сезону в торгівлі зерновими аналітики USDA називають збільшення експорту ячменю з України, Казахстану і Росії. А от відвантаження пшениці навпаки скорочуються – через низку негативних очікувань.

У Департаменті сільського господарства США (USDA) помітили сповільнення світової торгівлі пшеницею. Отже, глобальні перспективи для цієї культури у вересні полягали у скороченні відвантажень на внутрішні ринки, зниженні споживання і падінні експорту. Як наслідок кінцеві запаси зерна почали зростати.

Причини сповільнення глобальної торгівлі пшеницею

В USDA пояснюють, що відвантаження сповільнюються через низку негативних очікувань, насамперед із приводу майбутніх обсягів виробництва збіжжя в Австралії та Казахстані. Так, прогнозований урожай австралійської пшениці (порівняно з попереднім звітом USDA) скоротився на 2 млн т – до 19 млн т через посуху в Новому Південному Уельсі та Квінсленді.

Читайте: IGC підвищила прогноз глобального врожаю зернових – на 11 млн т

У Казахстані виробництво пшениці скоротилося на 1,5 млн т – до 11,5 млн т. Погодні умови там продовжують погіршуватися, і, схоже, цю азійську країну у 2019/2020 маркетинговому році очікує найнижчий рівень виробництва пшениці з сезону 2012/2013.

Світове споживання пшениці

Прогноз світового споживання зменшився порівняно із серпневими даними на 1,9 млн т завдяки сповільненню використання культури в Індонезії, Росії, Узбекистані та Україні. На тлі тенденції скорочення світових відвантажень пшениці USDA прогнозує, що кінцеві запаси збіжжя у 2019/2020 маркетинговому році опиняться на рекордно високому рівні – 286,5 млн т. До слова, на частку Китаю припадатиме 51% цього обсягу.

Прогноз балансу світового ринку фуражного зерна на поточний маркетинговий рік USDA практично не змінив. Проте в його вересневому звіті слід підкреслити кілька важливих моментів. Так, американські експерти дещо знизили, порівняно із серпнем, обсяг торгівлі фуражем і показник його майбутніх перехідних запасів.

Виробництво кукурудзи

Було скориговано у бік зниження й гучний серпневий прогноз урожаю української кукурудзи: «посушливі умови протягом серпня знижують перспективи врожайності».

Нагадаємо, що в серпні USDA збільшив липневий прогноз виробництва кукурудзи в Україні аж на 2,5 млн т та оголосив про майбутній урожай обсягом у 36,5 млн т. Зазначимо, що ця цифра на 0,69 млн т більше від абсолютного рекорду минулого сезону. У своїх прогнозах американці покладалися на винятково сприятливі погодні умови цього року та зростання площ під культурою. Під впливом настільки сприятливих прогнозів світові котирування кукурудзи відчули серйозний знижувальний тиск.

Зараз в USDA у прогнозах щодо української кукурудзи зупинилися на цифрі у 36 млн т. Але все одно ці оцінки значно перевищують очікування місцевих експертів. Так, в Українській зерновій асоціації прогнозують обсяг урожаю кукурудзи на рівні 34,5 млн т. Інші вітчизняні аналітики схиляються до показника 34 млн т.

Згідно з вересневим звітом USDA, скорочення виробництва кукурудзи у Франції та Німеччині компенсується прогнозами збільшення врожаю в Болгарії та Румунії. У підсумку в цілому прогноз щодо ЄС особливих змін не зазнає.

Виробництво ячменю

Виробництво ячменю збільшується в Росії, Україні, ЄС та Казахстані, але знижується в Австралії та Канаді.

Основними глобальними змінами нинішнього сезону в торгівлі зерновими в USDA називають збільшення експорту ячменю з України, Казахстану і Росії. Це зростання частково компенсує скорочення зовнішньої торгівлі ячменем з боку Австралії.

Landlord раніше повідомляв про те, що у вересні провідні світові аналітичні агенції – ISG, USDA та FAO – одностайно підвищили прогноз глобального виробництва зернових. Але, попри те що обсяги поставок зерна у 2019/2020 маркетинговому році будуть більше, ніж очікувалося раніше, світові товарні запаси продовжуватимуть танути.

Читайте також