Новини / Аналітика     07 жовтня 2019 12:07

IGC підвищила прогноз глобального врожаю зернових – на 11 млн т

IGC прогнозує, що світове виробництво пшениці та фуражу у 2019/2020 МР сягне 2159 млн т. Водночас зростання глобального споживання збіжжя зумовлює скорочення світових запасів більш швидкими темпами. Загалом обсяг резервів очікується на рівні чотирирічного мінімуму.

У своєму новому моніторинговому звіті щодо виробництва збіжжя Міжнародна рада по зерну (International Grains Council – IGC) фактично повернулася до червневих оцінок, збільшивши (порівняно з минулим місяцем) прогноз глобального врожаю у 2019/2020 році на 11 млн т.

Світове виробництво зернових

Наприкінці червня перспективний прогноз виробництва всіх видів зерна було різко погіршено через складний старт сезону вирощування кукурудзи у США. І до початку вересня очікування з врожаю збіжжя були виключно негативними. Тепер, коли жнива набирають обертів, настрої у Міжнародній раді по зерну почали змінюватися.

Читайте: ТОП-10 агрохолдингів за розміром земельного банку

Наразі прогнозується, що сумарно світове виробництво пшениці та фуражу сягне 2159 млн т. Цитуючи IGC, зазначимо, що «небувалі врожаї пшениці та ячменю частково перекриють зниження врожаю кукурудзи». До речі, про зміну настроїв. Прогноз виробництва кукурудзи у США цього місяця було дещо підвищено, проте очікуваний обсяг все ще на 7% менший від торішнього результату.

Світове споживання зернових

Прогноз світового споживання зерна з минулого місяця було підвищено на 2 млн т до 2186 млн т (плюс 1% до показників минулого року). В IGC очікують збільшення використання пшениці та сорго, яке частково компенсує споживання кукурудзи, що скорочується.

Зростання глобального споживання збіжжя, нехай і невелике, приведе до того, що світові запаси наприкінці поточного маркетингового року впадуть. Це відбуватиметься вже третій сезон поспіль. З нового тут те, що темпи зниження резервів прискорюються. На заваді не стало й очікування збільшення обсягів пропозиції зерна нового врожаю (порівняно з попереднім звітом).

Світові запаси зернових

Звичайно, зростання пропозиції та вищий, ніж прогнозувалося в серпні, рівень резервів на початку цього сезону дали змогу збільшити перспективну оцінку майбутніх світових запасів – плюс 13 млн т до показників минулого місяця або 598 млн т. Проте це на 27 млн ​​т нижче від перехідних залишків сезону 2018/2019 (місяцем раніше взагалі обіцяли мінус 40 млн т). Загалом обсяг резервів очікується на рівні чотирирічного мінімуму.

Це зниження повністю пояснюється спадом по кукурудзі. Запаси цієї культури скоротилися до мінімуму шести останніх сезонів, головним чином через очікування спаду виробництва у США та Китаї. Резерви пшениці, навпаки, можуть досягти рекордного рівня. Резерви ячменю, як очікується, відновляться після падіння до найнижчих позначок за минулі шість років.

Глобальна торгівля зерном

Оцінки світового експорту зерна в ICG поки залишаються практично незмінними. Прогнозується, що обсяги глобальної торгівлі зростуть до 370 млн т. Цей показник трохи перевищить піковий рівень сезону 2017/2018. Йдеться про збільшення відвантажень пшениці, ячменю, сорго та жита. Торгівля кукурудзою вперше за 11 сезонів може трохи скоротитися.

Landlord раніше повідомляв про те, що у вересні провідні світові аналітичні агенції – ISG, USDA та FAO – одностайно підвищили прогноз глобального виробництва зернових. Але, попри те що обсяги поставок зерна у 2019/2020 маркетинговому році будуть більше, ніж очікувалося раніше, світові товарні запаси продовжуватимуть танути.

Читайте також