Новини / Політика     10 грудня 2019 14:58

Зміни до закону: фізособи не зможуть ввозити ЗЗР

Фізособам заборонять ввозити в Україну засоби захисту рослин із-за кордону. Ці та інші нововведення анонсував Мінекономіки, готуючи зміни до закону про пестициди та агрохімікати.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Оновити законодавство про пестициди та агрохімікати збирається Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства. Серед іншого збираються заборонити фізичним особам ввозити з-за кордону засоби захисту рослин (ЗЗР). А існуючий паперовий перелік пестицидів та агрохімікатів перетворять на електронний Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Законопроєкт № 2548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами та агрохімікатами» вже внесли на розгляд профільного комітету Верховної Ради України.

Читайте: Вибір ЗЗР: як фермеру оптимізувати виробництво за допомогою інновацій

Також зміни законодавства стосуватимуться гармонізації вітчизняного законодавство з вимогами ЄС, дерегуляції, боротьби з фальсифікатом. Урядовці вимагають посилення вимог до маркування упаковки ЗЗР.

«Паперовий перелік «Пестицидів та агрохімікатів, дозволений для використання в Україні» стане електронним державним реєстром з відкритим доступом на сайті Мінекоенерго. Так само на сайті буде доступна інформація про план державних випробувань», – сказано в повідомлення пресслужби Мінекономіки.

Landlord раніше повідомляв, що внесення ЗЗР за допомогою дронів офіційно дозволено лише у Швейцарії.

Читайте також

Матеріали по темі