Новини / Клімат     03 листопада 2021 19:03

Зміна клімату може змінити врожайність кукурудзи та пшениці

На думку експертів зміна врожайності пов'язана з очікуваним підвищенням температури

У світі до 2030 р. може змінитися вирощування кукурудзи та пшениці через викиди парникових газів. Про це свідчать прогнози NASA. Вчені зазначають, що посівні площі під кукурудзою можуть скоротитися на 24%, тоді як виробництво пшениці збільшиться на 16%.

На думку експертів, які використовують сучасні кліматичні та сільськогосподарські моделі, зміна врожайності пов’язана з очікуваним підвищенням температури, зміною характеру опадів та зростанням концентрації вуглекислого газу на поверхні землі внаслідок антропогенних викидів парникових газів. Ці зміни зроблять виробництво кукурудзи в тропіках складнішим, але можуть збільшити площу вирощування пшениці.

Читайте: У світі поглиблюється кліматична криза – ООН

“Аграрії не зможуть вирощувати кукурудзу на екваторі. Цей прогноз зниження призведе до значного падіння вирощування кукурудзи у житницях світу, а саме у Північній та Центральній Америці, Західній Африці, Центральній Азії, Бразилії та Китаї”, – зазначається у повідомленні.

Також інформується, що пшениця, яка переважає в регіонах із помірним кліматом, може збільшити посівні площі за рахунок підвищення глобальної температури. Підвищення рівня парникових газів, таких як вуглекислий газ, може призвести до збільшення затримки води та підвищення врожайності.

Хоча це і важлива тема дослідження, зазначається, що моделі не враховують економічні стимули, зміна сільськогосподарських технологій або заходи у відповідь, такі як створення більш витривалих видів культур.

Раніше Landlord повідомляв, що з Тихого океану вивезли 9000 кг пластика. 

Джерело: krishijagran

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також