Новини    22 лютого 2018 13:02

Зменшення виробництва сої вдарить по розвитку тваринництва


Без сої говорити про інтенсивний розвиток тваринництва не можливо. Про це заявив народний депутат України, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Верховної ради України Леонід Козаченко.

«Без сої говорити про інтенсивний розвиток тваринництва не можливо. Ця прибуткова олійна культура на світових ринках має високі котирування. Для  України вона також є  прибутковою. Але потенціал цієї культури потрібно не втрачати, а лише примножувати», – заявив він.

На його думку, на заваді розвитку потенціалу сої стоять проблеми з імплементацією фіскального законодавства, обмеженість у доступі сільгоспвиробників  до фінансових ресурсів. Болючим також є питання дерегуляції державного управління в АПК, відсутність формування ринку землі, який Україна формує вже протягом 20 років.

«Cоєвий сегмент в Україні нині найбільш динамічно розвивається та є одним із перспективних. Цей факт обумовлено високим попитом на сою як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.  За 13 років потужності по переробці сої в Україну зросли в 4,3 рази – з 800 тис. тонн 2005 р. до 3,4 млн. тонн у 2017 році», – йдеться у повідомленні Української аграрної конфедерації.

За словами  президента Української асоціації виробників і переробників сої  Віктора Тимченка, про зацікавленість українських аграріїв у виробництві сої свідчить зростання в 2,8 рази кількості господарств, котрі культивують олійну культуру  – з 3768 у 2005 році до 10457 у 2017-му.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...