Новини    15 травня 2022 20:59

Зерно, олія, овочі та техніка: Висоцький повідомив, що викрадають росіяни в українських аграріїв

Безпрецедентні крадіжки росіяни продовжують відбуватися. Українська влада стежить за ситуацією та усе документує.

Росіяни викрали з тимчасово окупованих територій України близько 500 тис. т зернових, десятки тисяч тонн соняшникові олії, сотні кілограмів овочів, а також вкрали в українських аграріїв с/г техніку. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

“Окупанти у Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій областях вивезли близько 500 тис. тонн зернових. Плюс відомо про вивезення декількох десятків тисяч тонн соняшникової олії. Безпрецедентні крадіжки продовжують відбуватися. Ми стежимо за ситуацією. Усе документуємо. І однозначно будемо на всіх фронтах боротися за повернення вкраденого і повну компенсацію завданих збитків”, — зазначив Висоцький.

Окрім цього, зафіксовано факти крадіжок і с/г техніки. Техніка у наших фермерів сучасна, по GPS можна чітко відстежити, що вона поїхала на територію рф та Криму.

Також міністр додав, що росіяни вкрали й декілька сот кілограмів овочів в українських громад, що нині перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, на Луганщині ворог змушує фермерів розпочати посівні роботи, обіцяючи безплатно забезпечити всім необхідним, але потім врожай “націоналізують” на користь окупантів. А на Херсонщині військові рф спустошили елеватори та вивезли зерно до Криму, повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

Жителі ТОТ АР Крим повідомляють, що останнім часом вони помітили збільшення кількості вантажних потягів, на вагонах яких написано “зерно”. Усі вони належать “северо-кавказкой железной дороге”.

Раніше Landlord повідомляв, що для швидкого відновлення Україні потрібні $70 мільярдів інвестицій на рік – Мінекономіки.

Стало відомо, що росіяни знищили 2-3% українських елеваторів. Ці втрати не критичні й не загрожують продовольчій безпеці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...