Новини    23 квітня 2022 20:17

Росіяни вивозять зерно та залякують аграріїв на тимчасово окупованих територіях України – Денисова

У Херсонській області окупанти спустошили елеватор у селищі Новоолексіївка та вивезли все зерно до окупованого Криму.

На Луганщині ворог змушує фермерів розпочати посівні роботи, обіцяючи безплатно забезпечити всім необхідним, але потім врожай “націоналізують” на користь окупантів. А на Херсонщині військові рф спустошили елеватори та вивезли зерно до Криму, повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

Так, російські військові продовжують тероризувати аграріїв на тимчасово окупованих територіях, тиснуть на фермерів та викрадають українське зерно.

У Сватівському районі Луганської області, влада так званої “ЛНР” змушує фермерів розпочати посівні роботи. Аграріїв обіцяють забезпечити паливно-мастильними матеріалами безплатно, проте потім зібраний урожай буде націоналізовано на користь окупантів. А фермерам пропонують лише невелику частину вирощеного ними врожаю.

Аграрії Сватівського району не підтримують такої пропозиції, через що влада так званої «ЛНР» тисне на них, погрожує конфіскувати сільгосптехніку, посівний матеріал та ув’язнити.

У Херсонській області окупанти спустошили елеватор у селищі Новоолексіївка та вивезли все зерно до окупованого Криму.

Також був помічений потяг, на вагонах якого було написано “зерно”. Він виїжджав з півострова через Керченський міст.

Підрозділ армії рф “кадировці” захопив підприємство “Агроспівдружність”, яке обробляє близько 20 000 гектарів землі у Генічеському районі.

Денисова зазначила, що дії рф на окупованих територіях це військовий злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Та звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

Нагадаємо, жителі ТОТ АР Крим повідомляють, що останнім часом вони помітили збільшення кількості вантажних потягів, на вагонах яких написано “зерно”. Усі вони належать “северо-кавказкой железной дороге”.

Раніше Landlord повідомляв, що для швидкого відновлення Україні потрібні $70 мільярдів інвестицій на рік – Мінекономіки.

Стало відомо, що росіяни знищили 2-3% українських елеваторів. Ці втрати не критичні і не загрожують продовольчій безпеці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...