Новини / Політика     05 листопада 2022 09:11

Зеленський створив робочу групу для допомоги країнам, які страждають від продовольчої кризи


Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення робочої групи, завдання якої — напрацювати пропозиції щодо надання допомоги країнам, які потерпають від гострої продовольчої кризи.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

Очолив групу керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. До її складу увійшли представники Офісу глави держави, Кабінету міністрів, окремих держустанов. Крім того, незабаром до неї включать представників іноземних держав, міжнародних організацій та експертів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Саме війна Росії проти України спричинила серйозну глобальну продовольчу кризу, оскільки ціни на харчі зростають у всьому світі. Україна прагне покращити доступ до продовольства, особливо серед найбідніших і найуразливіших верств населення, забезпечуючи такі країни українським зерном”, — підкреслили в пресслужбі Зеленського.

Робоча група має напрацювати та внести пропозиції щодо надання української сільськогосподарської продукції державам, які потерпають від гострої продовольчої кризи. У зону відповідальності групи входить моніторинг ефективності заходів із надання допомоги таким державам.

Як відомо, через війну РФ проти України кількість людей у світі, які зазнають гострої нестачі продовольства, за даними ООН, цього року збільшиться на 47 млн – із 276 млн до 323 млн.

Нагадаємо, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш констатував, що за три місяці роботи “зернового коридору” через нього з українських портів по всьому світу доставлено 10 млн тонн продукції АПК і закликав докласти зусиль до продовження операції.

Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Читайте також: Путін маніпулюватиме продовженням зернової угоди під час G20.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також