Новини / Трейдинг     08 квітня 2021 16:01

Закупівельні ціни на соняшник в Україні знизились до 22,4 тис грн/т

Переробники зменшують закупівельні ціни з огляду на триваюче зниження попиту на рослинні олії і збільшенням пропозиції нового врожаю сої з Південної Америки

Ціни на рослинні олії та соняшник після досягнення в середині березня рекордних рівнів прогнозовано почали опускатися під тиском скорочення попиту та збільшення пропозицій нового врожаю сої з Південної Америки. Про це повідомляє Grain Trade.

Ціни на чорноморську соняшникову олію з поставкою в найближчі місяці знаходяться на рівні $1475-1530/т FOB і можуть продовжити зниження з огляду на падіння цін на соєву олію.

Так, вчора в біржі в Чикаго, травневі ф’ючерси на сою знизились до $517/т, а на соєву олію – до $1162,5/т. Ціни попиту на соєву олію з боку польських покупців складають $1180-1200/т з поставкою на кордон, і кількість пропозицій від переробників зростає. Незначну підтримку цінам надають котирування пальмової олії, які зростають шосту сесію поспіль. Так, ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії підвищились до $931/т. Але, спред між цінами на «пальму», соєву олію з цінами на соняшниковий продукт залишається занадто великим для розвороту тренду.

ЧитайтеОбсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис т

Крім того, додатковим чинником стало затвердження експортного мита на соняшникову олію у РФ за формулою оподаткування у розмірі 70% різниці між базовою ціною у $1000/т та індикативною ціною (середня за місяць). І хоча мито буде діяти у період з 1 вересня 2021 року по 31 серпня 2022 року (тобто торкнеться олії нового врожаю), ринок знаходиться у очікуванні збільшення пропозиції експортерів РФ.

Як наслідок, українські переробники цього тижня знизили закупівельні ціни на соняшник до 22400-23000 грн/т (або $800-825/т) з ПДВ з доставкою на завод. Пропозиції соняшника за такими цінами на рику майже відсутні, але пропонувати за нього більше переробники не ризикують з огляду на загальні тренди ринку олійних.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що дефіцит дизпального у квітні може скласти 150 тис т – експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також