Новини / Трейдинг     08 квітня 2021 15:01

Обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис т

Мінекономіки вже видало ліцензії на імпорт 120 тис тонн сирцю, ліцензії на ще 50 тис тонн будуть розподілені у квітні. Крім того, 40 тис тонн готового цукру імпортовано з ЄС

Загальний обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну в 2020/2021 маркетинговому році складе 170 тис т. Про це йшлося на відкритій зустрічі учасників української бурякоцукрової галузі, імпортерів, виробників продуктів харчування та представників міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. На зустрічі була обговорена ситуація, яка склалася на ринку цукру.

Враховуючи минулорічні несприятливі погодні умови, зокрема, посуху, в Україні було зібрано 8,6 млн тонн цукрових буряків, що зумовило зниження обсягів виробництва цукру з 1,5 млн тонн у минулому маркетинговому році до 1,1 млн тонн у поточному МР. Оскільки у 2020/2021 маркетинговому році внутрішнє споживання цукру оцінюється у 1,2 млн тонн, та враховуючи необхідність формування перехідних залишків цукру на кінець сезону на рівні не менше як 250 тис тонн, прогнозований обсяг імпорту цукру мав скласти 110 тис тонн.

«Наразі роздрібна ціна зафіксувалася на рівні 24,5 грн/кг. Ми розуміємо необхідність у забезпеченні учасників виробничого процесу цукровою сировиною, насиченні внутрішнього ринку достатніми обсягами цукру та стабілізації цінової ситуації. В березні мінекономіки видало ліцензії на імпорт 120 тис тонн цукру-сирцю. Також розглядається питання щодо видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис тонн сирцю. Крім того, у лютому-березні було завезено 40 тис тонн цукру за встановленою тарифною квотою із нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС», – зазначив заступник міністра економіки Тарас Висоцький.

ЧитайтеВартість оренди землі у Львівській області зросла до 4,5 тис грн/га

Як було зазначено, собівартість цукру з ввезеної цукрової сировини становить близько 20 грн/кг. Відповідно, після здійснення імпорту в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється. Тим часом, в парламенті вже розглядається можливість тимчасового введення нульового імпортного мита на ввезення білого цукру в Україну.

За оперативними даними областей, у 2021 році цукровими буряками планується засіяти майже 230 тис га, що дозволить повністю задовольнити внутрішній ринок цукром власного виробництва у наступному маркетинговому році, а також експортувати надлишок на зовнішні ринки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт борошна з України у березні впав до 10-річного мінімуму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також