
На світових біржах відбувається зниження котирувань на ріпак та канолу, тим самим посилюється тиск на експортні ціни українського ріпаку, що на тлі низького попиту з боку покупців може незабаром розвернути ціни до низьких рівнів.
Про це повідомляють на сайті Електронної зернової біржі України.
“В Канаді погода сприяє формуванню врожаю каноли, і якщо такі умови протримаються ще кілька тижнів, то ринок відчує значне зростання пропозицій, особливо з огляду на падіння попиту на олійні з боку Китаю”. – йдеться у повідомленні.
За даними аналітиків Exceed Grain (Вінніпег), багато канадських фермерів відмовилися продавати канолу по 900 $/тонн в очікуванні кращої ціни. Але в разі подальшого зниження цін може статися, що фермери та фонди спробують продати свій ріпак одночасно, що обвалить котирування.
“Завдяки активним поставкам з Австралії та початку експорту нового врожаю з України з 1 липня по 14 серпня ЄС імпортував 718,6 тис. тонн ріпаку, що на 65% перевищує відповідний торішній показник”, – повідомляється у джерелі.
Зазначається, що завдяки активним поставкам з Австралії та початку експорту нового врожаю з України з 1 липня по 14 серпня ЄС імпортував 718,6 тис. тонн ріпаку, що на 65% перевищує відповідний торішній показник.
“Завантаження та відправка суден з портів Чорного моря іде низькими темпами, тому трейдери не поспішають відновлювати закупівлю на терміналах. Закупівельні ціни на ріпак з доставкою в порт Одеса чи Чорноморськ залишаються на рівні 15500-16000 грн/тонн, тоді як валютні ціни знизилися до 430 $/тонн на тлі значного перевищення пропозиції над попитом, але трейдери утримуються від купівлі за валюту”, – звітує біржа.
Зокрема на українських елеваторах закупівельні ціни на ріпак за тиждень виросли до 14000-15000 грн/тонн, і в західних регіонах є попит на ріпак із завантаженням у біг-беги для поставок до ринку ЄС. На тлі різкого збільшення пропозицій ціни попиту на поставки DAP Польща, Болгарія, Румунія за тиждень впали на 20-30 $/тонн до 520-550 $/тонн, проте покупців цікавлять лише поставки у вересні та жовтні.
Наголошується, що збільшення пропозицій ріпаку на світовому ринку посилить тиск на ціни, що призведе до зниження цін в Україні. Тому лише стабілізація роботи зернових коридорів та зниження вартості фрахту може утримати ціни попиту в портах Одеса та Чорноморськ на рівні 450-470 $/тонн СРТ.
Нагадаємо, на думку експертів ринок ріпаку найменше постраждав від військових дій.
Landlord раніше повідомляв, KSG Agro розпочинає власну переробку ріпака та соняшника.
Марковська Катерина