Новини / Аналітика     07 серпня 2022 19:04

Експорт соняшнику тисне на ціни української олії

З початком повномасштабної війни працює лише три дунайські порти, де спостерігається серйозне підвищення вартості фрахту і страхування

Компанія Delta Wilmar з початку війни експортувала партію соняшникового шроту до Китаю і далі напрацьовує експортні шляхи для відправлення наступних партій. Про це розповів старший менеджер олійних ринків компанії Delta Wilmar Сергій Нєвський під час конференції “Український ринок олійних: оптимістичний чи песимістичний прогноз”, передає Agroportal.

“Сьогодні контейнерна логістика до Китаю складна, адже Україна використовує наразі лише ті контейнери, які приходять з імпортом. Можливості для експорту шроту та олії до Китаю та Індії досить серйозно лімітовані. Те, що ми втратили Panamax-порти, дуже відчутно для української олії. Технічно Україна може відправляти продукцію до Європи, яка забрала велику порцію олії та соняшникового насіння. Але головні ринки цієї продукції — Китай та Індія”, — зазначив Нєвський.

За його словами, з початком війни працює лише три дунайські порти, де спостерігається серйозне підвищення вартості фрахту і страхування. Тому виникає запитання: чи буде вигідно українським експортерам везти продукцію до Китаю та Індії за такого здорожчання логістичної складової?

“Хоча після виходу з Одеси першого судна є великі очікування на порти Чорноморськ та Південний. І є надія повернути ринки Китаю та Індії”, — припустив експерт.

Він розповів, що ціни на олію цього маркетингового сезону залежать від логістики. Ціна на соняшникову олію злетіла цьогоріч до $1900, що призвело до заміни її на інші олії. Також деякі покупці відмовилися від ненадійних ланцюжків постачання.

“Ми вважаємо, що 6 млн т насіння соняшнику буде експортовано до Європи, а раніше це було 200 тис. т. Найбільше насіння йде до Болгарії та Румунії, де воно переробляється. Це серйозно знизить ціни на олію і робить українську олію менш привабливою для найближчих країн-імпортерів. З іншого боку Китай та Індія будуть очікувати на наші постачання. Якщо порти відкриються, ми зможемо відчути більше попиту з цих країн”, — зауважив Нєвський.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами через війну Україна посяде 3 місце з виробництва соняшника цього року.

Landlord раніше повідомляв, українці вимушені знижувати експортні ціни на бутильовану соняшникову олію.

KSG Agro розпочинає власне перероблення ріпаку та соняшника.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також