Новини / Думки     10 березня 2021 15:01

Закон про ОВК пришвидшить модернізацію зрошення – Володимир Хвостов

Прийняття законопроекту про Організації водокористувачів пришвидшить інвестиції у модернізацію зрошувальної системи і надасть змогу аграріям стабільно отримувати воду для поливу

Зареєстрований у парламенті законопроект №5202 «Про Організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» дасть змогу аграріям пришвидшити модернізацію зрошувальної системи. Про це заявив голова Асоціації об’єднання водокористувачів Володимир Хвостов.

«Українські аграрії давно працюють за європейськими стандартами – обробляють поля, використовують сучасні техніку. Вони налаштовані на те, щоб впроваджувати інновації у своїх господарствах. Із прийняттям законопроекту з’явиться можливість модернізувати і зрошувальну систему. Адже та система, яка сьогодні дає на наші поля воду, була побудована ще в середині 70-х років минулого століття. Цей радянський спадок було неможливо нормально ремонтувати, оскільки система перебувала на балансі держави чи органів місцевого самоврядування і ми, фактично, якщо і ремонтували, то робили це на свій страх і ризик», – пояснив він.

Згідно із законопроектом, аграрії зможуть об’єднуватись в організації водокористувачів (ОВК), на баланс яких буде передано об’єкти меліоративної системи нижнього рівня, що перебувають у державній або комунальній власності чи є безхазяйними. На ОВК покладається обов’язок їх утримання та модернізації.

ЧитайтеПроєкт зрошення на півдні України буде запущений вже цього року

«Думаю, що у перші два роки буде багато інвестицій у зрошення і, насамперед, у  ремонт насосних станцій. Всі сьогодні борються за знижену собівартість і якщо на станції буде сучасне обладнання, яке споживає менше електроенергії, і станція при цьому якісно і  стабільно подаватиме воду, — це саме те, що потрібно аграрію. Наразі ж ми маємо ситуацію, коли приватні компанії за якісь незрозумілі суми, реалізовуючи програму енергосервісу, встановлювали на станціях обладнання. Але весь ефект від такої модернізації нівелювався, оскільки вартість обладнання, яку  потім закладали у тариф на воду, завищувалась у кілька разів. З прийняттям законопроєкту про ОВК ми зможемо робити цей енергосервіс самостійно і це вже буде зрозумілий, правильний системний підхід, який дасть швидкий результат. Також буде можливість підняти вже в законному руслі та відремонтувати систему труб, яка від станції іде на поля і подає воду. Це також знизить втрати води», — наголосив Володимир Хвостов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що площі під зрошенням в Україні у 2020 році перевищили 550 тис га.

Фото: ІА «Херсонці»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також